Kategorier

Avslutad
KETTLE, cast iron, larger model, 1900s / KITTEL, gjutjärn, modell större, 1900 tal_2353a_lg.jpeg
16
KETTLE, cast iron, larger model, 1900s / KITTEL, gjutjärn, modell större, 1900 tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
VASE, Iridescent glass, art deco, 1920/30 s / VAS, irisernade glas, art deco, 1920/30 tal _2355a_lg.jpeg
393
VASE, Iridescent glass, art deco, 1920/30 s / VAS, irisernade glas, art deco, 1920/30 tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
LEKSAK, , metall, travhäst med apa till kusk, 1900 tal_2359a_lg.jpeg
43
LEKSAK, , metall, travhäst med apa till kusk, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd/grön/orange emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 22 mm, vikt 7 gram._2487a_8db97fafec038c1_lg.jpeg
2487
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd/grön/orange emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 22 mm, vikt 7 gram.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
turkos, cirka 39,30 ct_2438a_8db940ef09ffee0_lg.jpeg
2438
turkos, cirka 39,30 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
turkos, cirka 36 ct_2439a_8db940f932dd183_lg.jpeg
2439
turkos, cirka 36 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
SMARAGD 3,40 ct_2440a_8db9411600b4ed6_lg.jpeg
2440
SMARAGD 3,40 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
SMARAGD 4,25 ct_2442a_8db941347054b6c_lg.jpeg
2442
SMARAGD 4,25 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
SMARAGD 3,80 ct_2450a_8db973a30467eef_lg.jpeg
2450
SMARAGD 3,80 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
GRANDIDIERITE, cirka 5,15 ct_2453a_8db974367b698bd_lg.jpeg
2453
GRANDIDIERITE, cirka 5,15 ct
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
AKVAmRIN, cirka 18,65 ct_2454a_8db9745b5e241de_lg.jpeg
2454
AKVAmRIN, cirka 18,65 ct
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
RAW OPAL. approximately 230.55 ct / RÅ OPAL. cirka 230,55 ct_2338a_lg.jpeg
383
RAW OPAL. approximately 230.55 ct / RÅ OPAL. cirka 230,55 ct
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 13 000 SEK
Avslutad
TOURMALINE, about 4.45 ct / TURMALIN, cirka 4,45 ct_2333a_lg.jpeg
375
TOURMALINE, about 4.45 ct / TURMALIN, cirka 4,45 ct
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
TOPAZ, approx 71.95 ct / TOPAS, cirka 71,95 ct._2339a_lg.jpeg
382
TOPAZ, approx 71.95 ct / TOPAS, cirka 71,95 ct.
Slutpris300 SEK
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Avslutad
DACHSHUND by Lisa Larsson / LISA LARSON, Tax_2340a_lg.jpeg
386
DACHSHUND by Lisa Larsson / LISA LARSON, Tax
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Avslutad
TOURMALINE, about 4.85 ct / TURMALIN, cirka 4,85 ct_2343a_lg.jpeg
379
TOURMALINE, about 4.85 ct / TURMALIN, cirka 4,85 ct
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
BLOCK OF ICE IN THE SHAPE OF GLASS, Barnek, Czech Republic / ISBLOCK I FORM AV GLAS, Barnek, Tjeckien_2344a_lg.jpeg
76
BLOCK OF ICE IN THE SHAPE OF GLASS, Barnek, Czech Republic / ISBLOCK I FORM AV GLAS, Barnek, Tjeckien
Slutpris400 SEK
Värdering750 - 1 000 SEK
Avslutad
ARAB WOMAN by Lisa Larson, figure, stoneware, signed Lisa L. K-studion Gustavsberg Sweden / LISA LARSON, FIGURIN, stengods, signerad Lisa L. K-studion Gustavsberg Sweden._2327a_lg.jpeg
384
ARAB WOMAN by Lisa Larson, figure, stoneware, signed Lisa L. K-studion Gustavsberg Sweden / LISA LARSON, FIGURIN, stengods, signerad Lisa L. K-studion Gustavsberg Sweden.
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 600 SEK
Avslutad
PENDANT, egg, gilded silver, white/brown enamel, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika / HÄNGE, ägg, förgyllt silver, vit/brun emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika._2337a_lg.jpeg
374
PENDANT, egg, gilded silver, white/brown enamel, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika / HÄNGE, ägg, förgyllt silver, vit/brun emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU55 by NGC_2306a_lg.jpeg
1663
MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU55 by NGC
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded AU Details by NGC_2309a_lg.jpeg
1660
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1880 $1 Silver graded VF Details by NGC_2302a_lg.jpeg
1656
MORGAN DOLLAR 1880 $1 Silver graded VF Details by NGC
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1898 $1 Silver graded AU58 by NGC_2303a_lg.jpeg
1659
MORGAN DOLLAR 1898 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1881-S $1 Silver graded XF Details by NGC_2304a_lg.jpeg
1655
MORGAN DOLLAR 1881-S $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC_2301a_lg.jpeg
1662
MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded AU Details by NGC_2310a_lg.jpeg
1670
PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1901-O $1 Silver graded XF Details by NGC_2315a_lg.jpeg
1665
MORGAN DOLLAR 1901-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1896 $1 Silver graded AU58 by NGC_2298a_lg.jpeg
1673
MORGAN DOLLAR 1896 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
PEACE DOLLAR 1922 $1 Silver graded MS63 by NGC_2299a_lg.jpeg
1653
PEACE DOLLAR 1922 $1 Silver graded MS63 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1900 $1 Silver graded MS62 by NGC_2313a_lg.jpeg
1661
MORGAN DOLLAR 1900 $1 Silver graded MS62 by NGC
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
VASER, ett par, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg_2280a_lg.jpeg
1335
VASER, ett par, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
SAMLING STENGODS, 9 delar varav 4st JOSEF EKBERG, Gustavsberg_2273a_lg.jpeg
1487
SAMLING STENGODS, 9 delar varav 4st JOSEF EKBERG, Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Avslutad
RING, 18k white gold, cabochon-cut emerald of 17.4 ct, Colombia / RING, 18 k vitguld, cabochonslipad smaragd om 17.4 ct, Colombia_2233a_lg.jpeg
888
RING, 18k white gold, cabochon-cut emerald of 17.4 ct, Colombia / RING, 18 k vitguld, cabochonslipad smaragd om 17.4 ct, Colombia
SlutprisInga bud
Värdering20 000 - 22 000 SEK
Avslutad
BROOCH, 18K gold/platinum, faceted green tourmaline approx. 8 ct, rose-cut diamonds approx. 0.40 ct. / BROSCH, 18K guld/platina, fasettslipad grön turmalin ca 8 ct, rosenslipade diamanter ca 0,40 ctv._2229a_lg.jpeg
886
BROOCH, 18K gold/platinum, faceted green tourmaline approx. 8 ct, rose-cut diamonds approx. 0.40 ct. / BROSCH, 18K guld/platina, fasettslipad grön turmalin ca 8 ct, rosenslipade diamanter ca 0,40 ctv.
SlutprisInga bud
Värdering15 000 - 16 000 SEK
Avslutad
AKVAMARIN, cirka 157 ct._2224a_lg.jpeg
892
AKVAMARIN, cirka 157 ct.
SlutprisInga bud
Värdering60 000 - 50 000 SEK
Avslutad
EMERALD RING, 18K white gold, oval-cut emerald 4.23 ct Colombia SMARAGDRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd 4,23 ct Colombia._2228a_lg.jpeg
887
EMERALD RING, 18K white gold, oval-cut emerald 4.23 ct Colombia SMARAGDRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd 4,23 ct Colombia.
Slutpris300 SEK
Värdering16 000 - 17 000 SEK
Avslutad
SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad_2254a_lg.jpeg
245
SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad
Slutpris1 700 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
OSCAR HERNANDEZ SORIANO. oil on canvas, "Take me to the sea", signed / OSCAR HERNANDEZ SORIANO. olja på duk, "Ta mig till havet", signerad._2252a_lg.jpeg
343
OSCAR HERNANDEZ SORIANO. oil on canvas, "Take me to the sea", signed / OSCAR HERNANDEZ SORIANO. olja på duk, "Ta mig till havet", signerad.
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
PENDANT / HÄNGE 750, total vikt 6,1g_2253a_lg.jpeg
105
PENDANT / HÄNGE 750, total vikt 6,1g
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Fille Fromén, olja på duk, signerad_2250a_lg.jpeg
38
Fille Fromén, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
Avslutad
COLLIER/NECKLACE, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g_2251a_lg.jpeg
107
COLLIER/NECKLACE, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
UNIDENTIFIED ARTIST. lithograph, numbered 19/30 and signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. litografi, numrerad 19/30 och signerad._2244a_lg.jpeg
333
UNIDENTIFIED ARTIST. lithograph, numbered 19/30 and signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. litografi, numrerad 19/30 och signerad.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
JAN NALIWAJKO. oil on canvas, signed / JAN NALIWAJKO. olja på duk, signerad._2240a_lg.jpeg
342
JAN NALIWAJKO. oil on canvas, signed / JAN NALIWAJKO. olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
INGELA PENJE, blandteknik/collage, signerad_2241a_lg.jpeg
241
INGELA PENJE, blandteknik/collage, signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
Avslutad
ORIENTAL CARPET, Kilim, 103x141 cm / ORIENTALISK MATTA, Kelim, 103x141 cm_2245a_lg.jpeg
339
ORIENTAL CARPET, Kilim, 103x141 cm / ORIENTALISK MATTA, Kelim, 103x141 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 600 SEK
Avslutad
STIG DAHLBERG, oil on panel, signed / STIG DAHLBERG, olja på pannå, signerad_2246a_lg.jpeg
424
STIG DAHLBERG, oil on panel, signed / STIG DAHLBERG, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
ORIENTAL CARPET, kilim, 248 x 160 cm / ORIENTALISK MATTA, kelim, 248 x 160 cm_2247a_lg.jpeg
338
ORIENTAL CARPET, kilim, 248 x 160 cm / ORIENTALISK MATTA, kelim, 248 x 160 cm
Slutpris300 SEK
Värdering2 800 - 3 600 SEK
Avslutad
RING, gold 18k, ca 5.7g / RING, guld 18k, ca 5,7g. _2249a_lg.jpeg
104
RING, gold 18k, ca 5.7g / RING, guld 18k, ca 5,7g.
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 500 SEK

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.