Senast sålt
1668
MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1666
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS61 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1900
PEACE DOLLAR 1922-S $1 Silver graded UNC Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
1899
MORGAN DOLLAR 1885 $1 Silver graded AU55 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
1671
MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1669
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS61 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1921
PEACE DOLLAR 1925 $1 Silver graded AU53 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
1667
MORGAN DOLLAR 1881-O $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1916
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1911
MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
1902
MORGAN DOLLAR 1883-S $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
1912
PEACE DOLLAR 1922 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
1926
PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded XF45 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1908
MORGAN DOLLAR 1884-O $1 Silver graded VG Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
1909
PEACE DOLLAR 1922-S $1 Silver graded XF40 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
1922
MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1925
MORGAN DOLLAR 1884 $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
1917
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded VF25 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
1701
PEACE DOLLAR 1934-S $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
1904
MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
1914
MORGAN DOLLAR 1882-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
2488
PENDANT, egg, gilded silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, HÄNGE, ägg, förgyllt silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
2451
EMERALD 2,55 ct, SMARAGD 2,55 ct
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
2444
EMERALD 4,40 ct, SMARAGD 4,40 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
992
SAPPHIRE, about 4.40 ct / SAFIR, cirka 4,40 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
107
COLLIER/NECKLACE, cultured saltwater pearls, total weight 28g, HALSBAND, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g
Slutpris900 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
918
PAINTING, oil on canvas, 16/18th century / TAVLA, olja på duk, 16/1700 tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
919
UNIDENTIFIED ARTIST, oil on canvas, signed W ROGERS / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad W ROGERS
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
1
OPTIMA Chronograph quartz watch, Swiss Made, ny med originalkartong, etikett och 2 års giltig internationell garanti och certifikat för diamanter.
Slutpris3 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
110
BLACK OPAL, 24.90 ct / SVART OPAL, 24,90 ct
Slutpris500 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
152
MIRROR by Carl Malmsten, plaque marked, second half of the 20th century / CARL MALMSTEN, spegel, plakettmärkt, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
106
PENDANT/HÄNGE, guld18k, total vikt 4,60g
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 400 SEK
492
ORIENTALISK MATTA, 224x134 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 500 SEK
246
HENRI MATISSE. Efter. "Blue nude", färglitografi, signerad och daterad -52 i trycket
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
116
CHRYSOBERYL, 3.5 ct / KRYSOBERYL,3,5 ct
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 500 SEK
917
SEVERIN NILSSON, oil on canvas, signed / SEVERIN NILSSON, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
2456
PAISLEY, troligen skotsk ursprung, 18/1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
2447
SKÄNK, bemålad furu, gustaviansk stil, 1800 talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
992
SAPPHIRE, about 4.40 ct / SAFIR, cirka 4,40 ct
Slutpris400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
931
LANTERNS, 2 pcs, different shape, white light, marked "masthead" and "anchor", 1900s / LYKTOR, 2st, olika form, vitt ljus, märkta "masthead" och "anchor", 1900 tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
929
LANTERN, 2 pcs, marked "port" and "starboard", green and red light, 1900s / LYKTOR, 2st, marked "port" and "starboard" grönt och rött ljus, 1900 tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
107
COLLIER/NECKLACE, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
2488
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
2444
SMARAGD 4,40 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
2451
SMARAGD 2,55 ct
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
1926
PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded XF45 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1925
MORGAN DOLLAR 1884 $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
1922
MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Betala med
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.