Kategorier

Avslutad
1894 Oscar II 10 kr Guldmynt_350a_8db929bd33847de_lg.jpeg
350
1894 Oscar II 10 kr Guldmynt
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
SKÄNK, bemålad furu, gustaviansk stil, 1800 talets första hälft_2447a_8db972b1dc63b65_lg.jpeg
2447
SKÄNK, bemålad furu, gustaviansk stil, 1800 talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
LANTERNS, 2 pcs, different shape, white light, marked "masthead" and "anchor", 1900s / LYKTOR, 2st, olika form, vitt ljus, märkta "masthead" och "anchor", 1900 tal_2514a_lg.jpeg
931
LANTERNS, 2 pcs, different shape, white light, marked "masthead" and "anchor", 1900s / LYKTOR, 2st, olika form, vitt ljus, märkta "masthead" och "anchor", 1900 tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
LANTERN, 2 pcs, marked "port" and "starboard", green and red light, 1900s / LYKTOR, 2st, marked "port" and "starboard" grönt och rött ljus, 1900 tal_2500a_lg.jpeg
929
LANTERN, 2 pcs, marked "port" and "starboard", green and red light, 1900s / LYKTOR, 2st, marked "port" and "starboard" grönt och rött ljus, 1900 tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1889 $1 Silver graded UNC Details by NGC_2486a_lg.jpeg
1664
MORGAN DOLLAR 1889 $1 Silver graded UNC Details by NGC
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS62 by NGC_2474a_lg.jpeg
1672
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS62 by NGC
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
ARBETSBÄNK, modell stor, 4 lådor, 1900 tal_2465a_lg.jpeg
1187
ARBETSBÄNK, modell stor, 4 lådor, 1900 tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 - 12 000 SEK
Avslutad
KETTLE, cast iron, larger model, 1900s / KITTEL, gjutjärn, modell större, 1900 tal_2353a_lg.jpeg
16
KETTLE, cast iron, larger model, 1900s / KITTEL, gjutjärn, modell större, 1900 tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
VASER, ett par, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg_2280a_lg.jpeg
1335
VASER, ett par, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
SAMLING STENGODS, 9 delar varav 4st JOSEF EKBERG, Gustavsberg_2273a_lg.jpeg
1487
SAMLING STENGODS, 9 delar varav 4st JOSEF EKBERG, Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Avslutad
LUFTGEVÄR, 4st_2155a_8db9289f36ede29_lg.jpeg
2155
LUFTGEVÄR, 4st
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
DELAR AV SERVIS, 32 delar, porslin, Taverna, Rörstrand_2152a_8db9293d5648cd0_lg.jpeg
2152
DELAR AV SERVIS, 32 delar, porslin, Taverna, Rörstrand
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
PLÅTMYNT_2148a_8db927687942885_lg.jpeg
2148
PLÅTMYNT
Slutpris1 500 SEK
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
SOFT AIRGUN, Colt, ,Umarex, Powerline_2146a_8db926cf0b18ac3_lg.jpeg
2146
SOFT AIRGUN, Colt, ,Umarex, Powerline
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
DELAR AV KAFFESERVIS, 7 delar, "Zebra", Eugen Trost, Gefle, 1900-talets mitt._2139a_8db91dd6e1a1d9c_lg.jpeg
2139
DELAR AV KAFFESERVIS, 7 delar, "Zebra", Eugen Trost, Gefle, 1900-talets mitt.
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 300 - 2 500 SEK
Avslutad
KNIVAR, 2 st, Frosts, Mora, 1900-tal._2140a_8db91de7bacaa1d_lg.jpeg
2140
KNIVAR, 2 st, Frosts, Mora, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
FÖRSTÄRKARE, Rotel, RA 820A_2143a_8db91e7bf2048ef_lg.jpeg
2143
FÖRSTÄRKARE, Rotel, RA 820A
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
RESERVOARPENNA, Mont Blanc 585, Märkt "Masterpiece", numrerad 4810, 14K guld, _2144a_8db91e8d6987ef5_lg.jpeg
2144
RESERVOARPENNA, Mont Blanc 585, Märkt "Masterpiece", numrerad 4810, 14K guld,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
SAUCER and BOWL, Ceramics, Gustavsberg and Rörstrand / FAT o SKÅL, Keramik, Gustavsberg o Rörstrand_2055a_lg.jpeg
891
SAUCER and BOWL, Ceramics, Gustavsberg and Rörstrand / FAT o SKÅL, Keramik, Gustavsberg o Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
LINNESKÅP, svart, vintage, 1900 tal_2056a_lg.jpeg
1182
LINNESKÅP, svart, vintage, 1900 tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
JAC EDGREN, PAINTINGS, 3 pcs, possibly oil print, 1900s / JAC EDGREN, TAVLOR, 3st, möjligen oljetryck, 1900 tal_2066a_lg.jpeg
986
JAC EDGREN, PAINTINGS, 3 pcs, possibly oil print, 1900s / JAC EDGREN, TAVLOR, 3st, möjligen oljetryck, 1900 tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
MEDIA TABLE, two drawers, solid linden with solid cherry top, style Louis, "Jacob", Grange, 2000s / Available in stores in France, price around SEK 19,000_2009a_lg.jpeg
14
MEDIA TABLE, two drawers, solid linden with solid cherry top, style Louis, "Jacob", Grange, 2000s / Available in stores in France, price around SEK 19,000
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
CARL HARRY STÅLHANE, samling keramik, signerade, Rörstrand_2119a_lg.jpeg
1197
CARL HARRY STÅLHANE, samling keramik, signerade, Rörstrand
Slutpris1 250 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1890 $1 Silver graded AU Details by NGC_1658a_8db7957288868ec_lg.jpeg
1658
MORGAN DOLLAR 1890 $1 Silver graded AU Details by NGC
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
PEACE DOLLAR 1926-S $1 Silver graded AU Details by NGC_1657a_8db79564c3c9f13_lg.jpeg
1657
PEACE DOLLAR 1926-S $1 Silver graded AU Details by NGC
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
MORGAN DOLLAR 1886-O $1 Silver graded XF Details by NGC_1654a_8db7955029a6b5d_lg.jpeg
1654
MORGAN DOLLAR 1886-O $1 Silver graded XF Details by NGC
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 300 - 1 600 SEK
Avslutad
MIRROR, Oscarian style, first half of the 20th century / SPEGEL, Oscariansk stil, 1900 talets första hälft_1975a_lg.jpeg
77
MIRROR, Oscarian style, first half of the 20th century / SPEGEL, Oscariansk stil, 1900 talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
BRUNO MATHSSON, fåtölj m pall, etikettmärkt Karl Mathsson Firma AB, Värnamo_1964a_lg.jpeg
1344
BRUNO MATHSSON, fåtölj m pall, etikettmärkt Karl Mathsson Firma AB, Värnamo
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
HENRI MATISSE, efter, litografi, numrerad 665/1000, signerad i trycket _1929a_lg.jpeg
242
HENRI MATISSE, efter, litografi, numrerad 665/1000, signerad i trycket
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
INGEMAR NYSTRÖM, akvarell, signerad och daterad -08_1932a_lg.jpeg
236
INGEMAR NYSTRÖM, akvarell, signerad och daterad -08
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
RAG RUG CARPET, 3 pcs probably IKEA / MATTA, rölakan, 3st, troligen IKEA_1827a_lg.jpeg
603
RAG RUG CARPET, 3 pcs probably IKEA / MATTA, rölakan, 3st, troligen IKEA
Slutpris500 SEK
Värdering750 - 1 000 SEK
Avslutad
HANS AGNE JACOBSSON, wall sconces, a pair,  / HANS AGNE JACOBSSON, vägglampetter, ett par_1894a_lg.jpeg
602
HANS AGNE JACOBSSON, wall sconces, a pair, / HANS AGNE JACOBSSON, vägglampetter, ett par
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
BORDSLAMPA, porslin, mässing, 1900 talets första hälft_1753a_lg.jpeg
1196
BORDSLAMPA, porslin, mässing, 1900 talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
BORD, bemålat, 1900 tal_1737a_lg.jpeg
1184
BORD, bemålat, 1900 tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
ANDERS HALLIN, gouache, Södertälje stadsvy, signerad_1718a_8db7baa6bc26814_lg.jpeg
1718
ANDERS HALLIN, gouache, Södertälje stadsvy, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
FILIP MÅNSSON, olja på duk, signerad_1706a_8db7b9ea70bfedf_lg.jpeg
1706
FILIP MÅNSSON, olja på duk, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
OSKAR BERGMAN, akvarell, Sandhamn, Stockholms skärgård, daterad 1957_1703a_8db7b9f75c38353_lg.jpeg
1703
OSKAR BERGMAN, akvarell, Sandhamn, Stockholms skärgård, daterad 1957
Slutpris15 500 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
Avslutad
CIGARRETTÄNDARE, 19 st, företrädesvis gasfunktion med stifttändare_1633a_8db7191f0546a85_lg.jpeg
1633
CIGARRETTÄNDARE, 19 st, företrädesvis gasfunktion med stifttändare
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 300 SEK
Avslutad
PARTS OF TABLEWARE, 38 pieces, porcelain, Arabia, Finland, 1930s / DELAR AV SERVIS, 38 delar, porslin, Arabia, Finland, 1930 tal_1620a_lg.jpeg
894
PARTS OF TABLEWARE, 38 pieces, porcelain, Arabia, Finland, 1930s / DELAR AV SERVIS, 38 delar, porslin, Arabia, Finland, 1930 tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
ORIENTAL CARPET, Keshan, 293 x 196 cm / ORIENTALISK MATTA, Keshan, 293 x 196 cm_1594a_lg.jpeg
49
ORIENTAL CARPET, Keshan, 293 x 196 cm / ORIENTALISK MATTA, Keshan, 293 x 196 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
FIGURE, casting, Asia, 20th century / FIGUR, mässing, gjutgods, Asien, 1900 tal_1588a_lg.jpeg
629
FIGURE, casting, Asia, 20th century / FIGUR, mässing, gjutgods, Asien, 1900 tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
WALL LAMP, metal, model "265", Arteluce, designed by Paolo Rizzatto in 1973 / VÄGGLAMPA, metall, modell "265", Arteluce, formgiven av Paolo Rizzatto 1973._1561a_lg.jpeg
1060
WALL LAMP, metal, model "265", Arteluce, designed by Paolo Rizzatto in 1973 / VÄGGLAMPA, metall, modell "265", Arteluce, formgiven av Paolo Rizzatto 1973.
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
VASES, 2 pcs, HÖGANÄS, around the turn of the century 1900 / VASER, 2st, HÖGANÄS, omkring sekelskiftet 1900_1523a_lg.jpeg
394
VASES, 2 pcs, HÖGANÄS, around the turn of the century 1900 / VASER, 2st, HÖGANÄS, omkring sekelskiftet 1900
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
HENNING NILSSON, 2 parts, stoneware, Höganäs, marked 1988 / HENNING NILSSON, 2 delar, stengods, Höganäs, märkt 1988_1532a_lg.jpeg
395
HENNING NILSSON, 2 parts, stoneware, Höganäs, marked 1988 / HENNING NILSSON, 2 delar, stengods, Höganäs, märkt 1988
Slutpris500 SEK
Värdering750 - 1 000 SEK
Avslutad
SUGAR BOWLS, art deco / SOCKERSKÅL, art deco, tidigt 1900 tal_1538a_lg.jpeg
391
SUGAR BOWLS, art deco / SOCKERSKÅL, art deco, tidigt 1900 tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 800 SEK
Avslutad
IVAN HOFLUND, olja på duk, signerad_1529a_lg.jpeg
39
IVAN HOFLUND, olja på duk, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering750 - 1 000 SEK
Avslutad
LILLEMOR MANNERHEIM. 2 Figuriner, stengods, Zebra och pingvin för WWF ur serien "De hotade", Arabia, Finland. 1984_1484a_8db70a59a462c51_lg.jpeg
1484
LILLEMOR MANNERHEIM. 2 Figuriner, stengods, Zebra och pingvin för WWF ur serien "De hotade", Arabia, Finland. 1984
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
LISA LARSON , hund, keramik, Gustavsberg_1483b_8db70a1dcf6c622_lg.jpeg
1483
LISA LARSON , hund, keramik, Gustavsberg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.