2148 PLÅTMYNT

2148a_8db927687942885_med.jpeg
  • 2148a_8db927687942885_sm.jpeg
  • 2148b_8db927687a9a47a_sm.jpeg
  • 2148a_8db927690e978c7_sm.jpeg

PLÅTMYNT, kopia, koppar, Fredrik I, 1/2 daler silvermynt, stämplad 1737, vikt 288g, 10x10cm

PLÅTMYNT, koppar, 100 Wiraner inlösen, Wira Bruk, 1988, numrerad 433, vikt 375g, 11x11cm,

    Värdering300 - 600 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)100 SEK