2291 GOLVUR, enligt uppgift Dalarna, urtavla signerad AAS, Mora, 17/1800 tal

2291d_8db93fb8526c2bc_med.jpeg
  • 2291d_8db93fb8526c2bc_sm.jpeg
  • 2291a_8db93fb8379ba25_sm.jpeg
  • 2291b_8db93fb827c9d2b_sm.jpeg
  • 2291c_8db93fb825d21d6_sm.jpeg
  • 2291e_8db93fb8516e289_sm.jpeg
  • 2291f_8db93fb8565cfce_sm.jpeg

Medföljer pendel, nyckel, lod, samt träpinnar för låsning.

  • Skick:Torrsprickor, partiellt färgavfall, partiella färgbättringar, slitage, saknar glas och visare, ej testad
  • Storlek:Höjd cirka 205cm

Värdering2 500 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)100 SEK