MORGAN DOLLAR 1881-O $1 Silver graded AU Details by NGC_2602a_lg.jpeg
1667
MORGAN DOLLAR 1881-O $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded XF Details by NGC_2591a_lg.jpeg
1916
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU58 by NGC_2594a_lg.jpeg
1911
MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
MORGAN DOLLAR 1883-S $1 Silver graded VF Details by NGC_2586a_lg.jpeg
1902
MORGAN DOLLAR 1883-S $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
PEACE DOLLAR 1922 $1 Silver graded AU58 by NGC_2584a_lg.jpeg
1912
PEACE DOLLAR 1922 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded XF45 by NGC_2585a_lg.jpeg
1926
PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded XF45 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
MORGAN DOLLAR 1884-O $1 Silver graded VG Details by NGC_2588a_lg.jpeg
1908
MORGAN DOLLAR 1884-O $1 Silver graded VG Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
PEACE DOLLAR 1922-S $1 Silver graded XF40 by NGC_2592a_lg.jpeg
1909
PEACE DOLLAR 1922-S $1 Silver graded XF40 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC_2593a_lg.jpeg
1922
MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
MORGAN DOLLAR 1884 $1 Silver graded VF Details by NGC_2581a_lg.jpeg
1925
MORGAN DOLLAR 1884 $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded VF25 by NGC_2582a_lg.jpeg
1917
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded VF25 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
PEACE DOLLAR 1934-S $1 Silver graded XF Details by NGC_2583a_lg.jpeg
1701
PEACE DOLLAR 1934-S $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC_2589a_lg.jpeg
1904
MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
MORGAN DOLLAR 1882-O $1 Silver graded XF Details by NGC_2579a_lg.jpeg
1914
MORGAN DOLLAR 1882-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
PENDANT, egg, gilded silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, HÄNGE, ägg, förgyllt silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram._2580a_lg.jpeg
2488
PENDANT, egg, gilded silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, HÄNGE, ägg, förgyllt silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
EMERALD 2,55 ct, SMARAGD 2,55 ct_2587a_lg.jpeg
2451
EMERALD 2,55 ct, SMARAGD 2,55 ct
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
EMERALD 4,40 ct, SMARAGD 4,40 ct_2590a_lg.jpeg
2444
EMERALD 4,40 ct, SMARAGD 4,40 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
SAPPHIRE, about 4.40 ct / SAFIR, cirka 4,40 ct_2578a_lg.jpeg
992
SAPPHIRE, about 4.40 ct / SAFIR, cirka 4,40 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
COLLIER/NECKLACE, cultured saltwater pearls, total weight 28g, HALSBAND, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g_2577a_lg.jpeg
107
COLLIER/NECKLACE, cultured saltwater pearls, total weight 28g, HALSBAND, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g
Slutpris900 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
TAKKRONA, 6 ljusarmar, omkring 1900 talets mitt_2537a_lg.jpeg
480
TAKKRONA, 6 ljusarmar, omkring 1900 talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 3 000 SEK
PAINTING, oil on canvas, 16/18th century / TAVLA, olja på duk, 16/1700 tal_2524a_lg.jpeg
918
PAINTING, oil on canvas, 16/18th century / TAVLA, olja på duk, 16/1700 tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
UNIDENTIFIED ARTIST, oil on canvas, signed W ROGERS / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR,  olja på duk, signerad W ROGERS_2531a_lg.jpeg
919
UNIDENTIFIED ARTIST, oil on canvas, signed W ROGERS / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad W ROGERS
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
OPTIMA Chronograph quartz watch, Swiss Made, ny med originalkartong, etikett och 2 års giltig internationell garanti och certifikat för diamanter._2522a_lg.jpeg
1
OPTIMA Chronograph quartz watch, Swiss Made, ny med originalkartong, etikett och 2 års giltig internationell garanti och certifikat för diamanter.
Slutpris3 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
BLACK OPAL, 24.90 ct / SVART OPAL, 24,90 ct_2523a_lg.jpeg
110
BLACK OPAL, 24.90 ct / SVART OPAL, 24,90 ct
Slutpris500 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
MIRROR by Carl Malmsten, plaque marked, second half of the 20th century / CARL MALMSTEN, spegel, plakettmärkt, 1900-talets andra hälft_2525a_lg.jpeg
152
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
DESK by Carl Malmsten, plaque marked, second half of the 20th century / CARL MALMSTEN. skrivbord, plakettmärkt, 1900-talets andra hälft_2526a_lg.jpeg
150
DESK by Carl Malmsten, plaque marked, second half of the 20th century / CARL MALMSTEN. skrivbord, plakettmärkt, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 - 4 000 SEK
PENDANT/HÄNGE, guld18k, total vikt 4,60g_2527a_lg.jpeg
106
PENDANT/HÄNGE, guld18k, total vikt 4,60g
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 400 SEK
PER KROGH, lithograph, numbered 237/350, signed and dated 1948 / PER KROGH. litografi, numrerad 237/350, signerad och daterad 1948._2529a_lg.jpeg
143
PER KROGH, lithograph, numbered 237/350, signed and dated 1948 / PER KROGH. litografi, numrerad 237/350, signerad och daterad 1948.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
ORIENTALISK MATTA, 224x134 cm_2532a_lg.jpeg
492
ORIENTALISK MATTA, 224x134 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 500 SEK
HENRI MATISSE. Efter. "Blue nude", färglitografi, signerad och daterad -52 i trycket_2533a_lg.jpeg
246
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
BENGT LANDIN, original lithograph, numbered 49/250, signed / BENGT LANDIN, originallitografi, numerad 49/250, signerad_2534a_lg.jpeg
138
BENGT LANDIN, original lithograph, numbered 49/250, signed / BENGT LANDIN, originallitografi, numerad 49/250, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
CHAIRS, 4, probably copies of the Charles & Ray Eames office chair Aluminum EA 108 / STOLAR, 4st, troligen kopior av Charles & Ray Eames kontorsstol Aluminium EA 108._2536a_lg.jpeg
473
CHAIRS, 4, probably copies of the Charles & Ray Eames office chair Aluminum EA 108 / STOLAR, 4st, troligen kopior av Charles & Ray Eames kontorsstol Aluminium EA 108.
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
MIRROR, metal, possibly Eskilstuna, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, metall, möjligen Eskilstuna, omkring sekelskiftet 1900_2538a_lg.jpeg
389
MIRROR, metal, possibly Eskilstuna, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, metall, möjligen Eskilstuna, omkring sekelskiftet 1900
Slutpris750 SEK
Värdering3 000 - 2 500 SEK
RENE CARCAN, etching, "Enclave de Ciel", numbered 8/15, signed0 / RENE CARCAN, etsning, "Enclave de Ciel", numrerad 8/15, signerad_2539a_lg.jpeg
1054
RENE CARCAN, etching, "Enclave de Ciel", numbered 8/15, signed0 / RENE CARCAN, etsning, "Enclave de Ciel", numrerad 8/15, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
CHRYSOBERYL, 3.5 ct / KRYSOBERYL,3,5 ct_2540a_lg.jpeg
116
CHRYSOBERYL, 3.5 ct / KRYSOBERYL,3,5 ct
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 500 SEK
SEVERIN NILSSON, oil on canvas, signed / SEVERIN NILSSON, olja på duk, signerad_2541a_lg.jpeg
917
SEVERIN NILSSON, oil on canvas, signed / SEVERIN NILSSON, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
MARGARETA TERNSTRÖM, lithography, numbered 25/50, signed / MARGARETA TERNSTRÖM, litografi, numerad 25/50, signerad_2542a_lg.jpeg
136
MARGARETA TERNSTRÖM, lithography, numbered 25/50, signed / MARGARETA TERNSTRÖM, litografi, numerad 25/50, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
MARTIN BRADLEY, litografi, numrerad 175/200, signerad_2543a_lg.jpeg
1053
MARTIN BRADLEY, litografi, numrerad 175/200, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
PAISLEY, troligen skotsk ursprung, 18/1900 tal_2456a_8db97512f943f10_lg.jpeg
2456
PAISLEY, troligen skotsk ursprung, 18/1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
KOPPARKRUS m LOCK, 18/1900 tal_2452a_8db973f2cba993d_lg.jpeg
2452
KOPPARKRUS m LOCK, 18/1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering600 - 300 SEK
SKÄNK, bemålad furu, gustaviansk stil, 1800 talets första hälft_2447a_8db972b1dc63b65_lg.jpeg
2447
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
MUFFLE SHEEP/MUFFLONFÅR_2521a_lg.jpeg
203
MUFFLE SHEEP/MUFFLONFÅR
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
SAPPHIRE, about 4.40 ct / SAFIR, cirka 4,40 ct_2517a_lg.jpeg
992
Slutpris400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
MIRROR, model smaller, Gustavian style, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, modell mindre, gustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900_2518a_lg.jpeg
995
MIRROR, model smaller, Gustavian style, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, modell mindre, gustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
LANTERNS, 2 pcs, different shape, white light, marked "masthead" and "anchor", 1900s / LYKTOR, 2st, olika form, vitt ljus, märkta "masthead" och "anchor", 1900 tal_2514a_lg.jpeg
931
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
HAZEL GROUSE / JÄRPE_2515a_lg.jpeg
206
HAZEL GROUSE / JÄRPE
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
BLACKCOCK/ORRTUPP_2516a_lg.jpeg
204
BLACKCOCK/ORRTUPP
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
FOX SKIN / RÄVSKINN_2512a_lg.jpeg
208
FOX SKIN / RÄVSKINN
SlutprisInga bud
Värdering400 - 800 SEK