Senast sålt
93
DECORATIVE SCRAP METAL, motorcycle, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 2 000 SEK
84
DECORATIVE SCRAP METAL, farm tractor, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, jordbrukstraktor, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
1063
YTTERFODER, 2 st, Waldemars Udde, Prins Eugen, Gustavsberg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
1057
TENNFÖREMÅL, 3st, tidigt 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
94
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
60
ORIENTAL CARPET, patchwork, 300 x 201 cm / ORIENTALISK MATTA, patchwork, 300 x 201 cm
SlutprisInga bud
Värdering4 500 - 5 500 SEK
77
MIRROR, Oscarian style, first half of the 20th century / SPEGEL, Oscariansk stil, 1900 talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
1482
LISA LARSON, 3 figuriner, keramik, Gustavsberg
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
1336
WILHELM KÅGE, ljusstakar, ett par, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-tal.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
1341
SPEGELBYRÅ, mahogny o mässingsbeslag, omkring 1900 talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
1337
KARMSTOL, modell stor, barockstil, 1900 talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
1350
PALL, vintage, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
1342
WILHELM KÅGE, keramik, miniatyrer, signerade Gustavsberg.
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
1349
BÄNK, vintage, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
1481
BERNDT FRIBERG, 3st mindre vaser, keramik, Gustavsberg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
1343
SIDOSTYCKEN TILL TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
1351
STOLAR, 4st, stil barock, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
1338
TRÄDGÅRDSSOFFOR, 2st, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
1345
LISA LARSON, keramik, sebra, Gustavsberg
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
1340
CAFÉBORD, ek o marmor, 1900 talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
1347
BORD, vintage, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
1348
BORD, vintage, 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
1485
SPRITHUND, porslin, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
1339
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
1488
THOMAS HELLSTRÖM, figurin, terrakotta, "Uggla", Nittsjö.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
1335
VASER, ett par, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
1352
SPELBORD, mahogny, sent 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
1487
SAMLING STENGODS, 9 delar varav 4st JOSEF EKBERG, Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
1344
BRUNO MATHSSON, fåtölj m pall, etikettmärkt Karl Mathsson Firma AB, Värnamo
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
342
JAN NALIWAJKO. oil on canvas, signed / JAN NALIWAJKO. olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
107
COLLIER/NECKLACE, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
104
RING, gold 18k, ca 5.7g / RING, guld 18k, ca 5,7g.
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 500 SEK
246
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
424
STIG DAHLBERG, oil on panel, signed / STIG DAHLBERG, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
339
ORIENTAL CARPET, Kilim, 103x141 cm / ORIENTALISK MATTA, Kelim, 103x141 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 600 SEK
106
PENDANT/HÄNGE, guld18k, total vikt 4,60g
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 400 SEK
389
MIRROR, metal, possibly Eskilstuna, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, metall, möjligen Eskilstuna, omkring sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 2 500 SEK
405
JOHAN LUNDGREN (1822–1895). Oil on panel, signed / JOHAN LUNDGREN (1822–1895). Olja på pannå, signerad.
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
333
UNIDENTIFIED ARTIST. lithograph, numbered 19/30 and signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. litografi, numrerad 19/30 och signerad.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
338
ORIENTAL CARPET, kilim, 248 x 160 cm / ORIENTALISK MATTA, kelim, 248 x 160 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 600 SEK
241
INGELA PENJE, blandteknik/collage, signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
1
OPTIMA Chronograph quartz watch, Swiss Made, ny med originalkartong, etikett och 2 års giltig internationell garanti och certifikat för diamanter.
Slutpris1 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
38
Fille Fromén, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
343
OSCAR HERNANDEZ SORIANO. oil on canvas, "Take me to the sea", signed / OSCAR HERNANDEZ SORIANO. olja på duk, "Ta mig till havet", signerad.
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
105
PENDANT / HÄNGE 750, total vikt 6,1g
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
242
HENRI MATISSE, efter, litografi, numrerad 665/1000, signerad i trycket
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
245
SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
236
INGEMAR NYSTRÖM, akvarell, signerad och daterad -08
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK