RING, gold 18k, ca 5.7g / RING, guld 18k, ca 5,7g. _104a_8db39160fd410a7_lg.jpeg
104
RING, gold 18k, ca 5.7g / RING, guld 18k, ca 5,7g.
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
STIG DAHLBERG, oil on panel, signed / STIG DAHLBERG, olja på pannå, signerad_424a_8db47b59fa84b4c_lg.jpeg
424
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
STIG DAHLBERG, oil on panel, signed / STIG DAHLBERG, olja på pannå, signerad_423a_8db47b4a4af7c8b_lg.jpeg
423
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
TOP and BOTTOM CABINET with FLAP, pine, around the turn of the century 1800 / ÖVER o UNDERSKÅP m KLAFF, furu, omkring sekelskiftet 1800._332b_8db4269ff7f11cf_lg.jpeg
332
TOP and BOTTOM CABINET with FLAP, pine, around the turn of the century 1800 / ÖVER o UNDERSKÅP m KLAFF, furu, omkring sekelskiftet 1800.
SlutprisInga bud
Värdering2 250 - 2 500 SEK
TABLE, Gustavian style, 1900s / BORD, gustaviansk stil, 1900 tal_329a_8db4267dc741040_lg.jpeg
329
TABLE, Gustavian style, 1900s / BORD, gustaviansk stil, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 800 SEK
TABLE, rococo style, signed figured tile, 1920s/30s / BORD, stil rokoko, signerat figurerat kakel, 1920/30 tal_326a_8db42653811c1e0_lg.jpeg
326
TABLE, rococo style, signed figured tile, 1920s/30s / BORD, stil rokoko, signerat figurerat kakel, 1920/30 tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 800 SEK
MIRROR, empire, 19th century / SPEGEL, empire, 1800 tal_325a_8db426428d163ee_lg.jpeg
325
MIRROR, empire, 19th century / SPEGEL, empire, 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
HUNTING TROPHY, Deer / JAKTTROFÉ, Rådjur_324a_8db4263b1fecbae_lg.jpeg
324
HUNTING TROPHY, Deer / JAKTTROFÉ, Rådjur
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
MIRROR, mahogany, Karl Johan, 19th century / SPEGEL, mahogny, Karl Johan, 1800 tal_323a_8db42402975cf09_lg.jpeg
323
MIRROR, mahogany, Karl Johan, 19th century / SPEGEL, mahogny, Karl Johan, 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 2 000 SEK
TABLE, baroque, first half of the 18th century / BORD, barock, 1700 talets första hälft_322a_8db423f7aae3dfd_lg.jpeg
322
TABLE, baroque, first half of the 18th century / BORD, barock, 1700 talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 7 000 SEK
FOLDABLE TABLE, mahogany, England, 19th century. / FÄLLBORD, mahogny, England, 1800 tal._321a_8db423ef00cefb5_lg.jpeg
321
FOLDABLE TABLE, mahogany, England, 19th century. / FÄLLBORD, mahogny, England, 1800 tal.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
UNIDENTIFIED ARTIST, oil on canvas, possibly signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, möjligen signerad_320a_8db423e61360918_lg.jpeg
320
UNIDENTIFIED ARTIST, oil on canvas, possibly signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, möjligen signerad
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
ELSA NORDENFELT. oil on canvas, signed and dated 1916 / ELSA NORDENFELT. olja på duk, signerad och daterad 1916_319a_8db423d8f5a48f8_lg.jpeg
319
ELSA NORDENFELT. oil on canvas, signed and dated 1916 / ELSA NORDENFELT. olja på duk, signerad och daterad 1916
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
IRON BED, bar model, 19th century / JÄRNSÄNG, barmodell, 1800 tal_318a_8db4238552d0819_lg.jpeg
318
IRON BED, bar model, 19th century / JÄRNSÄNG, barmodell, 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SCANIA R400 semitrailer, scale 1:50, collectors item / SCANIA R400 semitrailer, skala 1:50, samlar objekt.
_298a_8db4178666e0507_lg.jpeg
298
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
CATERPILLAR Cat D8L, Track Type Tractor, scale 1:50, collectors item / CATERPILLAR Cat D8L, bandschaktare, skala 1:50, samlar objekt.
_297a_8db4178a2c24733_lg.jpeg
297
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
ARMCHAIR by Tord Björklund, "Skye" TORD BJÖRKLUND, "Skye", fourth quarter of the 20th century / TORD BJÖRKLUND, "Skye", fåtölj, IKEA, 1900-talets fjärde kvartal _373a_8db44c5e20c74e6_lg.jpeg
373
ARMCHAIR by Tord Björklund, "Skye" TORD BJÖRKLUND, "Skye", fourth quarter of the 20th century / TORD BJÖRKLUND, "Skye", fåtölj, IKEA, 1900-talets fjärde kvartal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
CATERPILLAR Cat 988 B, wheel loader, scale 1:50, collectors item / CATERPILLAR Cat 988 B, hjullastare, skala 1:50, samlar objekt._296a_8db4178cf52068a_lg.jpeg
296
CATERPILLAR Cat 988 B, wheel loader, scale 1:50, collectors item / CATERPILLAR Cat 988 B, hjullastare, skala 1:50, samlar objekt.
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
SOFA with ARMCHAIR, wood and bolster, around the middle of the 20th century / SOFFA m FÅTÖLJ, trä o bolster, omkring 1900 talets mitt_372a_8db44c321ea8eb1_lg.jpeg
372
SOFA with ARMCHAIR, wood and bolster, around the middle of the 20th century / SOFFA m FÅTÖLJ, trä o bolster, omkring 1900 talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 500 SEK
STORM LANTERN, Primus 1020 / STORMLYKTA, Primus 1020_311a_8db419684466578_lg.jpeg
311
STORM LANTERN, Primus 1020 / STORMLYKTA, Primus 1020
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
MERCEDES-BENZ with SCHWING KVM 32 XL concrete pump, scale 1:50, collectors item / MERCEDES-BENZ med SCHWING KVM 32 XL betongpump, skala 1:50 samlar objekt._295a_8db4179126c6671_lg.jpeg
295
MERCEDES-BENZ with SCHWING KVM 32 XL concrete pump, scale 1:50, collectors item / MERCEDES-BENZ med SCHWING KVM 32 XL betongpump, skala 1:50 samlar objekt.
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 200 SEK
MERCEDES-BENZ with WIBAU IBH concrete pump, scale 1:50, collectors item / MERCEDES-BENZ med WIBAU IBH betongpump, skala 1:50, samlarobjekt_294a_8db41794720ffef_lg.jpeg
294
MERCEDES-BENZ with WIBAU IBH concrete pump, scale 1:50, collectors item / MERCEDES-BENZ med WIBAU IBH betongpump, skala 1:50, samlarobjekt
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
BASKET, wicker, 1900s / KORG, flätad, 1900 tal_310a_8db41953b750d50_lg.jpeg
310
BASKET, wicker, 1900s / KORG, flätad, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
VOLVO A 25, dump truck, scale 1:50, collectors item / VOLVO A 25, dumper, skala 1:50, samlar objekt_293a_8db41797facfd2b_lg.jpeg
293
VOLVO A 25, dump truck, scale 1:50, collectors item / VOLVO A 25, dumper, skala 1:50, samlar objekt
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
COLLECTION FOLKLORE TOOLS, 16 parts / SAMLING ALLMOGEVERKTYG, 16 delar_309a_8db419170cc944d_lg.jpeg
309
COLLECTION FOLKLORE TOOLS, 16 parts / SAMLING ALLMOGEVERKTYG, 16 delar
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
VOLVO F12 Turbo with ADAC's mobile vehicle inspection semi-trailer V343, scale 1:43, collectors item / VOLVO F12 Turbo med ADACs mobila fordonsbesiktningssemitrailer V343, skala 1:43, samlar objekt._292b_8db4179d42ede3b_lg.jpeg
292
VOLVO F12 Turbo with ADAC's mobile vehicle inspection semi-trailer V343, scale 1:43, collectors item / VOLVO F12 Turbo med ADACs mobila fordonsbesiktningssemitrailer V343, skala 1:43, samlar objekt.
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
CHANDELIERS, a pair, around the middle of the 20th century / LJUSKRONOR, ett par, omkring 1900 talets mitt._271a_8db43ec0d0bb6e4_lg.jpeg
271
CHANDELIERS, a pair, around the middle of the 20th century / LJUSKRONOR, ett par, omkring 1900 talets mitt.
Slutpris800 SEK
Värdering1 600 - 1 300 SEK
MERCEDES-BENZ, Benz Diesel Lastkraftwagen 5K3, 1923, scale 1:43, collectors item / MERCEDES-BENZ, Benz Diesel Lastkraftwagen 5K3, 1923, skala 1:43, samlar objekt._291b_8db417a06982dc9_lg.jpeg
291
MERCEDES-BENZ, Benz Diesel Lastkraftwagen 5K3, 1923, scale 1:43, collectors item / MERCEDES-BENZ, Benz Diesel Lastkraftwagen 5K3, 1923, skala 1:43, samlar objekt.
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
ATLAS COPCO XA350, compressor, scale 1:40, collectors item / ATLAS COPCO XA350, kompressor, skala 1:40, samlar objekt_290a_8db417a3a2b8493_lg.jpeg
290
ATLAS COPCO XA350, compressor, scale 1:40, collectors item / ATLAS COPCO XA350, kompressor, skala 1:40, samlar objekt
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
TABLE LAMP by Gunnar Nylund. ceramics, signed, Rörstrand / GUNNAR NYLUND. keramik, signerad, Rörstrand _269a_8db44ccda206f4f_lg.jpeg
269
TABLE LAMP by Gunnar Nylund. ceramics, signed, Rörstrand / GUNNAR NYLUND. keramik, signerad, Rörstrand
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SCANIA 143 M, bulk semi-trailer, scale 1:50, collectors item / SCANIA 143 M, bulk semitrailer, skala 1:50, samlar objekt._289a_8db417a679d6277_lg.jpeg
289
SCANIA 143 M, bulk semi-trailer, scale 1:50, collectors item / SCANIA 143 M, bulk semitrailer, skala 1:50, samlar objekt.
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
JOHANNES VENNEKAMP. monotypi, signerad Vennekamp_347a_8db42848bb4e42e_lg.jpeg
347
JOHANNES VENNEKAMP. monotypi, signerad Vennekamp
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
ANDERS NOHRBORG. Postilla, 1864_317a_8db41b0ef50bf9e_lg.jpeg
317
ANDERS NOHRBORG. Postilla, 1864
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
FIGURINES, 3 pcs, porcelain, Tengra, Spain / FIGURINER, 3 st, porslin, Tengra, Spanien_316a_8db41b04af25511_lg.jpeg
316
FIGURINES, 3 pcs, porcelain, Tengra, Spain / FIGURINER, 3 st, porslin, Tengra, Spanien
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
ART GLASS, 3 parts, Mikael Axenbrant, Åsa Brandt / MIKAEL AXENBRANT, ÅSA BRANDT, KONSTGLAS, 3 delar_315a_8db41afb20fd55b_lg.jpeg
315
ART GLASS, 3 parts, Mikael Axenbrant, Åsa Brandt / MIKAEL AXENBRANT, ÅSA BRANDT, KONSTGLAS, 3 delar
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
VASES, porcelain, 2 pcs, SYCO, 1900s / VASER, porslin, 2 st, SYCO, 1900 tal_314a_8db41aef178cf34_lg.jpeg
314
VASES, porcelain, 2 pcs, SYCO, 1900s / VASER, porslin, 2 st, SYCO, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
RING, white gold 14k, diamonds 0.56 tcw, diamond 0.31ct, quality SI1 / RING, vitguld 14k, diamanter 0,56 tcw, diamant 0,31ct, kvalitet SI1_312a_8db41a99a243c9e_lg.jpeg
312
RING, white gold 14k, diamonds 0.56 tcw, diamond 0.31ct, quality SI1 / RING, vitguld 14k, diamanter 0,56 tcw, diamant 0,31ct, kvalitet SI1
Slutpris950 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
NANNY STILL, vas, "Stella Polaris", Riihimäen Lasi, Finland_250a_8db40e71faa0f95_lg.jpeg
250
NANNY STILL, vas, "Stella Polaris", Riihimäen Lasi, Finland
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
ALVAR AALTO, tulpanvas, Iittala_249a_8db40e734dd16cf_lg.jpeg
249
ALVAR AALTO, tulpanvas, Iittala
Slutpris950 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SAGOFIGUR, Lejon, stengods, Kina, 1900 tal_248a_8db40e74b512313_lg.jpeg
248
SAGOFIGUR, Lejon, stengods, Kina, 1900 tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
SOFA / SOFFA, tvåsits, stil rokoko, 1900 tal_210a_8db43ebc52a3f10_lg.jpeg
210
SOFA / SOFFA, tvåsits, stil rokoko, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
INGEMAR NYSTRÖM, akvarell, signerad och daterad -08_236a_8db3f52902fa9f4_lg.jpeg
236
INGEMAR NYSTRÖM, akvarell, signerad och daterad -08
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
INGEMAR NYSTRÖM, akvarell, signerad och daterad -2003_237a_8db3f5282a6486a_lg.jpeg
237
INGEMAR NYSTRÖM, akvarell, signerad och daterad -2003
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
KURT ULLBERGER, träsnitt, numrerad 114/360, signerad och daterad -78_239a_8db3f5272a62727_lg.jpeg
239
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
LARS GYNNING, olja på pannå, signerad o daterad -53_240a_8db3f525a451a5c_lg.jpeg
240
LARS GYNNING, olja på pannå, signerad o daterad -53
Slutpris550 SEK
Värdering700 - 1 000 SEK
INGELA PENJE, blandteknik/collage, signerad_241a_8db3f524d81dc1a_lg.jpeg
241
INGELA PENJE, blandteknik/collage, signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
HENRI MATISSE, efter, litografi, numrerad 665/1000, signerad i trycket _242a_8db3f523ee9a4db_lg.jpeg
242
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
PABLO PICASSO, efter, litografi, numrerad 664/1000, signerad i trycket _243a_8db3f522f3775f3_lg.jpeg
243
PABLO PICASSO, efter, litografi, numrerad 664/1000, signerad i trycket
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK