Senast klubbat
244
ULF GRIPENHOLM. Komposition med ansikte. Färglitografi, signerad och numrerad 13/100, Etat IV
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
245
SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
246
HENRI MATISSE. Efter. "Blue nude", färglitografi, signerad och daterad -52 i trycket
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
238
EMERALD / SMARAGD, cirka 9,03 ct, Zambia.
Slutpris300 SEK
Värdering17 000 - 19 000 SEK
235
EMERALD / SMARAGD, cirka 10,2 ct , Zambia
Slutpris1 000 SEK
Värdering17 500 - 20 000 SEK
234
BERYL / BERYLL, cirka 7,25 ct
Slutpris300 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
209
MOOSE HORN / ÄLGHORN, udda 12 taggare
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
208
FOX SKIN / RÄVSKINN
SlutprisInga bud
Värdering400 - 800 SEK
207
WILD BOAR SKIN / VILDSVINSFÄLL
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
206
HAZEL GROUSE / JÄRPE
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
205
GLOBE/JORDGLOB, omkring 1900 talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
204
BLACKCOCK/ORRTUPP
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
203
MUFFLE SHEEP/MUFFLONFÅR
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
174
BUREAU, brass fittings, Gustavian style, around the middle of the 20th century / BYRÅ, mässingsbeslag, gustaviansk stil, omkring 1900 talets mitt
Slutpris1 250 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
173
BUREAU, stone slab, rococo style, France, earlier 20th century / BYRÅ, stenskiva, rokokostil, Frankrike, tidigare 1900 tal
Slutpris500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
147
DISPLAY CABINET, French / SKÅP/VITRIN, fransk
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
141
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, troligen Amerikansk, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
233
FUR, mink, coat and hat, last half of the 20th century / PÄLS, mink, kappa o mössa, 1900 talets sista hälft
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
234
BERYL / BERYLL, cirka 20,15 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
232
MUREX , dam, 32 x 39 mm, ram med 144 vita diamanter, SI kvalitet, 1,28 karat, ny med garanti
Slutpris1 500 SEK
Värdering20 000 - 23 000 SEK
231
Geovani PVD roséguld, med 390 äkta vita diamanter, SI-kvalitet, 2,16 karat, ny med 2 års garanti
Slutpris1 500 SEK
Värdering43 800 - 48 400 SEK
230
OPTIMA OSL332-SG-D-1, dam, boett med 312 äkta vita SI-diamanter 1,77ct
Slutpris1 500 SEK
Värdering24 000 - 28 000 SEK
228
APATITE / APATIT, 15.21 ct with certificate
Slutpris1 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
131
TAKLAMPA, 1900 talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
218
RAW CALCITE / RÅ KALCIT, total vikt 700 gram
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
217
BERYL / BERYLL, cirka 16 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
216
RING, silver with yellow Agat / RING, silver med gul Agat
Slutpris300 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
215
MUREX med 275 vita diamanter 1,52 tcw med SI-renhet, läderarmband, tillverkad i Schweiz, ny med 2 års garanti
Slutpris700 SEK
Värdering18 500 - 20 500 SEK
214
CHRYSOPRASE / KRYSOPRAS, cirka 62 ct
SlutprisInga bud
Värdering3 500 - 4 000 SEK
213
BOWL in JADE, weight 175g / SKÅL i JADE, vikt 175g
SlutprisInga bud
Värdering2 750 - 3 500 SEK
212
DIAMOND / DIAMANT, cirka 89 ct
Slutpris350 SEK
Värdering13 000 - 16 000 SEK
211
RESIN / KÅDA, total vikt 800 g
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
227
GROSSULAR, Garnet / Granat, 10 ct
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
226
EMERALD / SMARAGD, 10 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
225
TURQUOISE / TURKOS, 107 ct
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
224
AMETHYST / AMETIST, 82 ct
SlutprisInga bud
Värdering4 500 - 5 500 SEK
223
SERPENTINE / SERPENTIN, 70 ct
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
222
GARNET / GRANAT, 80 ct
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 9 000 SEK
221
GRANDIDIERITE / GRANDIDIERIT, 32 ct
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
220
EMERALD / SMARAGD, 23,70 ct
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 14 000 SEK
219
EMERALD / SMARAGD, 14 ct
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 500 SEK
218
DIAMOND / DIAMANT, cirka 1.03 ct, klarhet SI2, certifikat ALGT
Slutpris1 500 SEK
Värdering31 000 - 36 000 SEK
165
MAIKEN BANNER-WAHLGREN, seriegrafi, numrerad 55/300, signerad och daterad -79
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
160
ARMCHAIR by Carl Malmsten, a pair, marked OH Sjögren, 1900s / CARL MALMSTEN. fåtöljer, ett par, märkta OH Sjögren, 1900 tal.
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 2 000 SEK
156
LOUNGE CHAIR by Steinar Hindenes, Atle Tveit & Lars Tornøe, "Bone" for Materia, designed 2008-2009 / STEINAR HINDENES, ATLE TVEIT & LARS TORNØE. lounchfåtölj, "Bone" för Materia, formgiven 2008-2009
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 10 000 SEK
154
CHAIRS by Johannes Foerson & Peter Hiort-Lorenzen, 6 pcs, leather upholstery, laminated wood, stamped, Qvintus chair, for Lammhults Möbel AB, marked in 2000, designed in 1995
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
153
LOUNGE CHAIR by Steinar Hindenes, Atle Tveit & Lars Tornøe, "Bone" for Materia, designed 2008-2009 / STEINAR HINDENES, ATLE TVEIT & LARS TORNØE. lounchfåtölj, "Bone" för Materia, formgiven 2008-2009
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
152
MIRROR by Carl Malmsten, plaque marked, second half of the 20th century / CARL MALMSTEN, spegel, plakettmärkt, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Betala med
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.