Kategorier

Avslutad
ULF GRIPENHOLM. Komposition med ansikte. Färglitografi, signerad och numrerad 13/100, Etat IV_244a_8db3f52213985a6_lg.jpeg
244
ULF GRIPENHOLM. Komposition med ansikte. Färglitografi, signerad och numrerad 13/100, Etat IV
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad_245a_8db3f5211722b05_lg.jpeg
245
SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
HENRI MATISSE. Efter. "Blue nude", färglitografi, signerad och daterad -52 i trycket_246a_8db3f53c8eb0b08_lg.jpeg
246
HENRI MATISSE. Efter. "Blue nude", färglitografi, signerad och daterad -52 i trycket
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
EMERALD / SMARAGD, cirka 9,03 ct, Zambia._238a_8db3f4aea21e937_lg.jpeg
238
EMERALD / SMARAGD, cirka 9,03 ct, Zambia.
Slutpris300 SEK
Värdering17 000 - 19 000 SEK
Avslutad
EMERALD / SMARAGD, cirka 10,2 ct , Zambia_235a_8db3f4a5e675cc1_lg.jpeg
235
EMERALD / SMARAGD, cirka 10,2 ct , Zambia
Slutpris1 000 SEK
Värdering17 500 - 20 000 SEK
Avslutad
BERYL / BERYLL, cirka 7,25 ct_234a_8db3f49738ab04d_lg.jpeg
234
BERYL / BERYLL, cirka 7,25 ct
Slutpris300 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
MOOSE HORN / ÄLGHORN, udda 12 taggare_209a_8db3e724a728e8f_lg.jpeg
209
MOOSE HORN / ÄLGHORN, udda 12 taggare
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Avslutad
FOX SKIN / RÄVSKINN_208a_8db3e71b0cbb6bc_lg.jpeg
208
FOX SKIN / RÄVSKINN
SlutprisInga bud
Värdering400 - 800 SEK
Avslutad
WILD BOAR SKIN / VILDSVINSFÄLL_207a_8db43d8b968232a_lg.jpeg
207
WILD BOAR SKIN / VILDSVINSFÄLL
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
HAZEL GROUSE / JÄRPE_206a_8db3e6d6a14292e_lg.jpeg
206
HAZEL GROUSE / JÄRPE
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
GLOBE/JORDGLOB, omkring 1900 talets mitt_205a_8db3e6eb35cc4a9_lg.jpeg
205
GLOBE/JORDGLOB, omkring 1900 talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
BLACKCOCK/ORRTUPP_204a_8db3e6fae8c9864_lg.jpeg
204
BLACKCOCK/ORRTUPP
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Avslutad
MUFFLE SHEEP/MUFFLONFÅR_203a_8db3e7089d4427f_lg.jpeg
203
MUFFLE SHEEP/MUFFLONFÅR
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
BUREAU, brass fittings, Gustavian style, around the middle of the 20th century / BYRÅ, mässingsbeslag, gustaviansk stil, omkring 1900 talets mitt_174a_8db3c01e0ae3e01_lg.jpeg
174
BUREAU, brass fittings, Gustavian style, around the middle of the 20th century / BYRÅ, mässingsbeslag, gustaviansk stil, omkring 1900 talets mitt
Slutpris1 250 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
BUREAU, stone slab, rococo style, France, earlier 20th century / BYRÅ, stenskiva, rokokostil, Frankrike, tidigare 1900 tal_173a_8db3b91ae2dddfc_lg.jpeg
173
BUREAU, stone slab, rococo style, France, earlier 20th century / BYRÅ, stenskiva, rokokostil, Frankrike, tidigare 1900 tal
Slutpris500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
DISPLAY CABINET, French / SKÅP/VITRIN, fransk_147a_8db3b557b3308ee_lg.jpeg
147
DISPLAY CABINET, French / SKÅP/VITRIN, fransk
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, troligen Amerikansk, olja på duk, signerad _141a_8db3a940a5dcb7d_lg.jpeg
141
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, troligen Amerikansk, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
FUR, mink, coat and hat, last half of the 20th century / PÄLS, mink, kappa o mössa, 1900 talets sista hälft_233a_8db3f35a9354171_lg.jpeg
233
FUR, mink, coat and hat, last half of the 20th century / PÄLS, mink, kappa o mössa, 1900 talets sista hälft
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
BERYL / BERYLL, cirka 20,15 ct_232a_8db3f351351cac7_lg.jpeg
234
BERYL / BERYLL, cirka 20,15 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
MUREX , dam, 32 x 39 mm, ram med 144 vita diamanter, SI kvalitet, 1,28 karat, ny med garanti_229a_8db3f32a2df0cf0_lg.jpeg
232
MUREX , dam, 32 x 39 mm, ram med 144 vita diamanter, SI kvalitet, 1,28 karat, ny med garanti
Slutpris1 500 SEK
Värdering20 000 - 23 000 SEK
Avslutad
Geovani PVD roséguld, med 390 äkta vita diamanter, SI-kvalitet, 2,16 karat, ny med 2 års garanti_231a_8db3f3125a9ece8_lg.jpeg
231
Geovani PVD roséguld, med 390 äkta vita diamanter, SI-kvalitet, 2,16 karat, ny med 2 års garanti
Slutpris1 500 SEK
Värdering43 800 - 48 400 SEK
Avslutad
OPTIMA OSL332-SG-D-1, dam, boett med 312 äkta vita SI-diamanter 1,77ct_230a_8db3f339058917d_lg.jpeg
230
OPTIMA OSL332-SG-D-1, dam, boett med 312 äkta vita SI-diamanter 1,77ct
Slutpris1 500 SEK
Värdering24 000 - 28 000 SEK
Avslutad
APATITE / APATIT, 15.21 ct with certificate_228a_8db3f2e5a4e6651_lg.jpeg
228
APATITE / APATIT, 15.21 ct with certificate
Slutpris1 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
Avslutad
TAKLAMPA, 1900 talets andra hälft_131a_8db3a8c0062fd55_lg.jpeg
131
TAKLAMPA, 1900 talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
RAW CALCITE / RÅ KALCIT, total vikt 700 gram_334a_8db427b27c57588_lg.jpeg
218
RAW CALCITE / RÅ KALCIT, total vikt 700 gram
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
BERYL / BERYLL, cirka 16 ct_217a_8db3f41c9d1f5f8_lg.jpeg
217
BERYL / BERYLL, cirka 16 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
RING, silver with yellow Agat / RING, silver med gul Agat_216a_8db3f240b291a0c_lg.jpeg
216
RING, silver with yellow Agat / RING, silver med gul Agat
Slutpris300 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
MUREX med 275 vita diamanter 1,52 tcw med SI-renhet, läderarmband, tillverkad i Schweiz, ny med 2 års garanti_215a_8db3f42287446b5_lg.jpeg
215
MUREX med 275 vita diamanter 1,52 tcw med SI-renhet, läderarmband, tillverkad i Schweiz, ny med 2 års garanti
Slutpris700 SEK
Värdering18 500 - 20 500 SEK
Avslutad
CHRYSOPRASE / KRYSOPRAS, cirka 62 ct_214a_8db3f22b3e3b332_lg.jpeg
214
CHRYSOPRASE / KRYSOPRAS, cirka 62 ct
SlutprisInga bud
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
BOWL in JADE, weight  175g / SKÅL i JADE, vikt 175g_213a_8db3f22240fe2e6_lg.jpeg
213
BOWL in JADE, weight 175g / SKÅL i JADE, vikt 175g
SlutprisInga bud
Värdering2 750 - 3 500 SEK
Avslutad
DIAMOND / DIAMANT, cirka 89 ct_212a_8db3f21620bc1f9_lg.jpeg
212
DIAMOND / DIAMANT, cirka 89 ct
Slutpris350 SEK
Värdering13 000 - 16 000 SEK
Avslutad
RESIN / KÅDA, total vikt 800 g_211a_8db3f1e3a3a11ae_lg.jpeg
211
RESIN / KÅDA, total vikt 800 g
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
GROSSULAR, Garnet / Granat, 10 ct_227a_8db3f2d24878116_lg.jpeg
227
GROSSULAR, Garnet / Granat, 10 ct
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
EMERALD / SMARAGD, 10 ct_226a_8db3f2c3c8c685a_lg.jpeg
226
EMERALD / SMARAGD, 10 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
TURQUOISE / TURKOS, 107 ct_225a_8db3f2bae947231_lg.jpeg
225
TURQUOISE / TURKOS, 107 ct
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
AMETHYST / AMETIST, 82 ct_224a_8db3f2b2523e81f_lg.jpeg
224
AMETHYST / AMETIST, 82 ct
SlutprisInga bud
Värdering4 500 - 5 500 SEK
Avslutad
SERPENTINE / SERPENTIN, 70 ct_223a_8db3f2a96cf62d0_lg.jpeg
223
SERPENTINE / SERPENTIN, 70 ct
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
GARNET / GRANAT, 80 ct_222a_8db3f29ef90b2c1_lg.jpeg
222
GARNET / GRANAT, 80 ct
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 9 000 SEK
Avslutad
GRANDIDIERITE / GRANDIDIERIT, 32 ct_221a_8db3f29a2359ef6_lg.jpeg
221
GRANDIDIERITE / GRANDIDIERIT, 32 ct
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
EMERALD / SMARAGD, 23,70 ct_220a_8db3f27e12fb989_lg.jpeg
220
EMERALD / SMARAGD, 23,70 ct
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 14 000 SEK
Avslutad
EMERALD / SMARAGD, 14 ct_219a_8db3f275e26df45_lg.jpeg
219
EMERALD / SMARAGD, 14 ct
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
DIAMOND / DIAMANT, cirka 1.03 ct, klarhet SI2, certifikat ALGT_218a_8db3f26500ef61a_lg.jpeg
218
DIAMOND / DIAMANT, cirka 1.03 ct, klarhet SI2, certifikat ALGT
Slutpris1 500 SEK
Värdering31 000 - 36 000 SEK
Avslutad
MAIKEN BANNER-WAHLGREN, seriegrafi, numrerad 55/300, signerad och daterad -79_165a_8db3b7b80eceaeb_lg.jpeg
165
MAIKEN BANNER-WAHLGREN, seriegrafi, numrerad 55/300, signerad och daterad -79
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
Avslutad
ARMCHAIR by Carl Malmsten, a pair, marked OH Sjögren, 1900s / CARL MALMSTEN. fåtöljer, ett par, märkta OH Sjögren, 1900 tal._160a_8db3b79e3ea5ec0_lg.jpeg
160
ARMCHAIR by Carl Malmsten, a pair, marked OH Sjögren, 1900s / CARL MALMSTEN. fåtöljer, ett par, märkta OH Sjögren, 1900 tal.
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Avslutad
LOUNGE CHAIR by Steinar Hindenes, Atle Tveit & Lars Tornøe, "Bone" for Materia, designed 2008-2009 / STEINAR HINDENES, ATLE TVEIT & LARS TORNØE. lounchfåtölj, "Bone" för Materia, formgiven 2008-2009 _156a_8db3b786b369ba0_lg.jpeg
156
LOUNGE CHAIR by Steinar Hindenes, Atle Tveit & Lars Tornøe, "Bone" for Materia, designed 2008-2009 / STEINAR HINDENES, ATLE TVEIT & LARS TORNØE. lounchfåtölj, "Bone" för Materia, formgiven 2008-2009
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
CHAIRS by Johannes Foerson & Peter Hiort-Lorenzen, 6 pcs, leather upholstery, laminated wood, stamped, Qvintus chair, for Lammhults Möbel AB, marked in 2000, designed in 1995 _154a_8db3b771ecf4fef_lg.jpeg
154
CHAIRS by Johannes Foerson & Peter Hiort-Lorenzen, 6 pcs, leather upholstery, laminated wood, stamped, Qvintus chair, for Lammhults Möbel AB, marked in 2000, designed in 1995
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
LOUNGE CHAIR by Steinar Hindenes, Atle Tveit & Lars Tornøe, "Bone" for Materia, designed 2008-2009 / STEINAR HINDENES, ATLE TVEIT & LARS TORNØE. lounchfåtölj, "Bone" för Materia, formgiven 2008-2009 _153a_8db3b7566756697_lg.jpeg
153
LOUNGE CHAIR by Steinar Hindenes, Atle Tveit & Lars Tornøe, "Bone" for Materia, designed 2008-2009 / STEINAR HINDENES, ATLE TVEIT & LARS TORNØE. lounchfåtölj, "Bone" för Materia, formgiven 2008-2009
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
MIRROR by Carl Malmsten, plaque marked, second half of the 20th century / CARL MALMSTEN, spegel, plakettmärkt, 1900-talets andra hälft_152a_8db3b74b2d57d9b_lg.jpeg
152
MIRROR by Carl Malmsten, plaque marked, second half of the 20th century / CARL MALMSTEN, spegel, plakettmärkt, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.