Senast klubbat
150
DESK by Carl Malmsten, plaque marked, second half of the 20th century / CARL MALMSTEN. skrivbord, plakettmärkt, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 - 4 000 SEK
149
STOOL by Carl Malmsten, "Visingsö", pine, Waggeryds Furniture Factory / CARL MALMSTEN, furu, "Visingsö", Waggeryds möbelfabrik
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
148
CHANDELIER, 5 candle arms, Gustavian style, around the middle of the 20th century / TAKKRONA, 5 ljusarmar, gustaviansk stil, omkring 1900 talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
191
RSW Automatic Safir Crossroad open heart, tillverkad i Schweiz, herrklocka, ny med 2 års garanti
SlutprisInga bud
Värdering43 000 - 48 000 SEK
190
SlutprisInga bud
Värdering31 000 - 38 000 SEK
189
OPTIMA Diamond Limited Artistic, med 346 äkta vita diamanter 1,92 karat, SI-kvalitet, tillverkad i Schweiz, ny med 2 års garanti
SlutprisInga bud
Värdering31 500 - 38 500 SEK
184
RING i vitguld med smaragd och diamanter, 1,62 tcw,1,50 ct smaragd, 0,12 ct diamanter
Slutpris1 000 SEK
Värdering17 500 - 20 000 SEK
175
RING, white gold 14k, diamonds 0.82 tcw, diamond 0.72 ct, quality SI1 / RING, vitguld 14k, diamanter 0,82 tcw, diamant 0,72 ct, kvalitet SI1
Slutpris2 000 SEK
Värdering45 000 - 50 000 SEK
167
RING, white gold 14k, diamonds 0.48 ct clarity E/VS1 / RING, vitguld 14k, diamanter 0,48 ct klarhet E/VS1.
Slutpris350 SEK
Värdering38 500 - 42 500 SEK
166
RING, white gold 14k, diamonds 0.72 ct / RING, vitguld 14k, diamanter 0,72 ct.
SlutprisInga bud
Värdering35 000 - 45 000 SEK
163
RING, 14k gold, diamonds 1.07 ctw Fancy Yellowish Gray SI1, 0.93 ct diamond / RING, guld 14 k, diamanter 1,07 ctw Fancy gulaktig grå SI1, 0,93 ct diamant
Slutpris4 200 SEK
Värdering75 000 - 95 000 SEK
161
RING, 14k white gold, diamonds 1.15 ctw, Fancy Yellowish Gray 1.01 ct VS2+ quality / RING, vitguld 14k, diamanter 1,15 ctw, Fancy gulaktigt grå 1,01 ct VS2+ -kvalitet
SlutprisInga bud
Värdering75 000 - 100 000 SEK
159
DIAMOND EAR PENDANT, 14k gold, diamonds 1.76 tcw, 1.01 ct diamonds, VS2 quality / DIAMANTÖRHÄNGEN, 14k guld, diamanter 1,76 tcw, 1,01 ct diamanter, VS2-kvalitet
Slutpris5 000 SEK
Värdering65 000 - 75 000 SEK
157
RING, rose gold 14k, diamonds 0.54 tcw, mix pink diamonds, new in original packaging / RING, roséguld 14k, diamanter 0,54 tcw, mix rosa diamanter ,nyproducerat i originalförpackning
SlutprisInga bud
Värdering20 000 - 25 000 SEK
155
TENNIS BRACELET, gold 14k, 55 diamonds, 2.03 ct, VVS1/VS1 quality / TENNISARMBAND, guld 14k, 55 diamanter, 2,03 ct, VVS1/VS1-kvalitet.
Slutpris4 200 SEK
Värdering38 000 - 42 000 SEK
186
DIAMOND RING, rose gold 14 kt, 0.51 ct pink diamonds / DIAMANTRING, roséguld 14 kt, 0,51 ct rosa diamanter
Slutpris300 SEK
Värdering16 000 - 18 000 SEK
185
DIAMOND RING, rose gold 14 kt, 0.33 ct pink diamonds / DIAMANTRING, roséguld 14 kt, 0,33 ct rosa diamanter.
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
183
DIAMOND RING, 14 kt rose gold, 1.50 ct pink diamonds / DIAMANTRING, 14 kt roséguld, 1,50 ct rosa diamanter
Slutpris5 000 SEK
Värdering50 000 - 60 000 SEK
182
DIAMOND PENDANT, rose gold 14kt, 0.62 ct pink diamonds / DIAMANTHÄNGE, roséguld 14kt, 0,62 ct rosa diamanter
SlutprisInga bud
Värdering15 000 - 20 000 SEK
181
EMERALD PENDANT, white gold 14 kt, 1.04 tcw, 0.41 ct emerald, 0.63 ct diamonds / SMARAGDHÄNGE, vitguld 14 kt, 1,04 tcw, 0,41 ct smaragd, 0,63 ct diamanter
Slutpris2 200 SEK
Värdering14 000 - 12 000 SEK
180
TENNIS BRACELET, rose gold 14 kt, 1.55 ct mixed pink diamonds / TENNISARMBAND, roséguld 14 kt, 1,55 ct mixade rosa diamanter
Slutpris3 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
178
RING, white gold 14k, diamonds 0.64 tcw, diamond 0.50 ct, quality SI1 / RING, vitguld 14k, diamanter 0,64 tcw, diamant 0,50 ct, kvalitet SI1
Slutpris1 700 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
177
RING, white gold 14k, diamonds 0.96 ct / RING, vitguld 14k, diamanter 0,96 ct
Slutpris5 000 SEK
Värdering80 000 - 90 000 SEK
176
RING, 14k white gold, diamonds 0.84 ctw Fancy Intense Greyish Yellow VS2, diamond 0.64 ct / RING, vitguld 14k, diamanter 0,84 ctw Fancy intensivt grågult VS2, diamant 0,64 ct
Slutpris2 200 SEK
Värdering55 000 - 65 000 SEK
198
DINING SET by Stig LIindberg, 47 pieces, porcelain, "Berså", Gustavsberg Factory / STIG LINDBERG, 47 delar, porslin, "Berså", Gustavsberg
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
196
RELIEFS by Lisa Larsson, 2 pcs, Gustavsberg Factory / LISA LARSSON, reliefer, 2st, Gustavsberg
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
195
SCULPTURE by C O Avén, plaster, "Susanne", signed , dated 1942 / CARL-OSCAR AVÉN. skulptur, gips, "Susanne", signerad C O Avén, daterad 1942
SlutprisInga bud
Värdering400 - 800 SEK
193
BENGT BORG, oil on canvas, signed Bengt Borg / BENGT BORG, olja på duk, signerad Bengt Borg
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 - 2 500 SEK
194
SCULPTURE by Carin Nilsson, in plaster, signed / Carin Nilsson, skulptur i gips, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
192
SlutprisInga bud
Värdering700 - 1 000 SEK
188
HELGE FRENDER, oil on canvas, signed / HELGE FRENDER, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
172
PIET MONDRIAN, after, serigraphy, monogram signed and dated 30 in the print / PIET MONDRIAN, efter, seriegrafi, monogramsignerad och daterad 30 i trycket.
Slutpris300 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
169
Wassily Kandinsky, after, offset, monogram signed in the print, dated 41 / Wassily Kandinsky, efter, offset, monogramsignerad i trycket, daterad 41
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
179
BUREAU, around the turn of the century 1900 / BYRÅ, omkring sekelskiftet 1900
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
146
UNIFORM MARKS, Third Reich / UNIFORMSMÄRKEN, Tredje Riket
SlutprisInga bud
Värdering400 - 800 SEK
145
OPTIMA MORANO, Valjoux automatic, herr, 43 mm, Schweiz.
Slutpris800 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
144
UNIDENTIFIED ARTIST, acrylic on panel, signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akryl på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
143
PER KROGH, lithograph, numbered 237/350, signed and dated 1948 / PER KROGH. litografi, numrerad 237/350, signerad och daterad 1948.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
139
CRISTINO FLORES MEDINA, oil on paper, Mexican folk art, signed, Mezcala, Guerrero, Mexico, 1900s /
SlutprisInga bud
Värdering600 - 1 200 SEK
138
BENGT LANDIN, original lithograph, numbered 49/250, signed / BENGT LANDIN, originallitografi, numerad 49/250, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
136
MARGARETA TERNSTRÖM, lithography, numbered 25/50, signed / MARGARETA TERNSTRÖM, litografi, numerad 25/50, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
117
GARDEN FURNITURE, 5 parts, 19/2000 century / TRÄDGÅRDSMÖBLER, 5 delar, 19/2000 tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
100
DECORATIVE SCRAP METAL, motorcycle, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
108
EMERALD 45.25 ct / SMARAGD, 45,25 ct
Slutpris3 000 SEK
Värdering30 000 - 40 000 SEK
109
2 x AGAT, 8.9 gram / 2 x AGAT, 8,9g
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
110
BLACK OPAL, 24.90 ct / SVART OPAL, 24,90 ct
Slutpris1 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
111
EMERALD 3.95 ct / SMARAGD, cirka 3,95ct.
Slutpris350 SEK
Värdering3 500 - 2 500 SEK
112
EMERALD, 4.50 ct / SMARAGD, 4,50ct.
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK