Senast klubbat
![SAPPHIRE, about 4.40 ct / SAFIR, cirka 4,40 ct_2517a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2517-itemimages/2517a_med.jpeg)
992
SAPPHIRE, about 4.40 ct / SAFIR, cirka 4,40 ct
Slutpris400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
![MIRROR, model smaller, Gustavian style, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, modell mindre, gustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900_2518a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2518-itemimages/2518a_med.jpeg)
995
MIRROR, model smaller, Gustavian style, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, modell mindre, gustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
![LANTERNS, 2 pcs, different shape, white light, marked "masthead" and "anchor", 1900s / LYKTOR, 2st, olika form, vitt ljus, märkta "masthead" och "anchor", 1900 tal_2514a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2514-itemimages/2514a_med.jpeg)
931
LANTERNS, 2 pcs, different shape, white light, marked "masthead" and "anchor", 1900s / LYKTOR, 2st, olika form, vitt ljus, märkta "masthead" och "anchor", 1900 tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
![HAZEL GROUSE / JÄRPE_2515a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2515-itemimages/2515a_med.jpeg)
206
HAZEL GROUSE / JÄRPE
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
![BLACKCOCK/ORRTUPP_2516a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2516-itemimages/2516a_med.jpeg)
204
BLACKCOCK/ORRTUPP
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
![FOX SKIN / RÄVSKINN_2512a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2512-itemimages/2512a_med.jpeg)
208
FOX SKIN / RÄVSKINN
SlutprisInga bud
Värdering400 - 800 SEK
![WALL SCONCE, 1900 centuary / VÄGGLAMPETT, 1800 tal_2519a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2519-itemimages/2519a_med.jpeg)
601
WALL SCONCE, 1900 centuary / VÄGGLAMPETT, 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
![MOOSE HORN / ÄLGHORN, udda 12 taggare_2508a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2508-itemimages/2508a_med.jpeg)
209
MOOSE HORN / ÄLGHORN, udda 12 taggare
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
![INGELA PENJE, blandteknik/collage, signerad_2510a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2510-itemimages/2510a_med.jpeg)
241
INGELA PENJE, blandteknik/collage, signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
![Fille Fromén, olja på duk, signerad_2511a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2511-itemimages/2511a_med.jpeg)
38
Fille Fromén, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
![GLOBE/JORDGLOB, omkring 1900 talets mitt_2503a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2503-itemimages/2503a_med.jpeg)
205
GLOBE/JORDGLOB, omkring 1900 talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
![MIRROR, rococo style, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, stil rokoko, omkring sekelskiftet 1900_2504a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2504-itemimages/2504a_med.jpeg)
996
MIRROR, rococo style, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, stil rokoko, omkring sekelskiftet 1900
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
![UNIDENTIFIED ARTIST. lithograph, numbered 19/30 and signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. litografi, numrerad 19/30 och signerad._2506a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2506-itemimages/2506a_med.jpeg)
333
UNIDENTIFIED ARTIST. lithograph, numbered 19/30 and signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. litografi, numrerad 19/30 och signerad.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
![JAN NALIWAJKO. oil on canvas, signed / JAN NALIWAJKO. olja på duk, signerad._2507a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2507-itemimages/2507a_med.jpeg)
342
JAN NALIWAJKO. oil on canvas, signed / JAN NALIWAJKO. olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
![WILD BOAR SKIN / VILDSVINSFÄLL_2509a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2509-itemimages/2509a_med.jpeg)
207
WILD BOAR SKIN / VILDSVINSFÄLL
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
![BLACK OPAL, approx 12.70 ct / SVART OPAL, cirka 12,70 ct_2501a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2501-itemimages/2501a_med.jpeg)
993
BLACK OPAL, approx 12.70 ct / SVART OPAL, cirka 12,70 ct
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
![SAPPHIRES, approx 2.45 ct / SAFIRER, cirka 2,45 ct_2502a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2502-itemimages/2502a_med.jpeg)
991
SAPPHIRES, approx 2.45 ct / SAFIRER, cirka 2,45 ct
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
![LANTERN, 2 pcs, marked "port" and "starboard", green and red light, 1900s / LYKTOR, 2st, marked "port" and "starboard" grönt och rött ljus, 1900 tal_2500a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2500-itemimages/2500a_med.jpeg)
929
LANTERN, 2 pcs, marked "port" and "starboard", green and red light, 1900s / LYKTOR, 2st, marked "port" and "starboard" grönt och rött ljus, 1900 tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
![BERTIL VALLIEN, bottle, glass, Artist Collection, marked 48137, Kosta Boda / BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Artist Collection, märkt 48137, Kosta Boda_2505a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2505-itemimages/2505a_med.jpeg)
890
BERTIL VALLIEN, bottle, glass, Artist Collection, marked 48137, Kosta Boda / BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Artist Collection, märkt 48137, Kosta Boda
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
![STIG DAHLBERG, oil on panel, signed / STIG DAHLBERG, olja på pannå, signerad_2489a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2489-itemimages/2489a_med.jpeg)
424
STIG DAHLBERG, oil on panel, signed / STIG DAHLBERG, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![ORIENTAL CARPET, Kilim, 103x141 cm / ORIENTALISK MATTA, Kelim, 103x141 cm_2490a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2490-itemimages/2490a_med.jpeg)
339
ORIENTAL CARPET, Kilim, 103x141 cm / ORIENTALISK MATTA, Kelim, 103x141 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 600 SEK
![COLLIER/NECKLACE, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g_2491a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2491-itemimages/2491a_med.jpeg)
107
COLLIER/NECKLACE, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
![PENDANT, egg, gilded silver, white/brown enamel, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika / HÄNGE, ägg, förgyllt silver, vit/brun emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika._2492a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2492-itemimages/2492a_med.jpeg)
990
PENDANT, egg, gilded silver, white/brown enamel, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika / HÄNGE, ägg, förgyllt silver, vit/brun emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika.
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 7 500 SEK
![KURT ULLBERGER, träsnitt, numrerad 114/360, signerad och daterad -78_2493a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2493-itemimages/2493a_med.jpeg)
239
KURT ULLBERGER, träsnitt, numrerad 114/360, signerad och daterad -78
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
![ORIENTAL CARPET, kilim, 248 x 160 cm / ORIENTALISK MATTA, kelim, 248 x 160 cm_2494a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2494-itemimages/2494a_med.jpeg)
338
ORIENTAL CARPET, kilim, 248 x 160 cm / ORIENTALISK MATTA, kelim, 248 x 160 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 600 SEK
![PENDANT / HÄNGE 750, total vikt 6,1g_2495a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2495-itemimages/2495a_med.jpeg)
105
PENDANT / HÄNGE 750, total vikt 6,1g
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
![RING, gold 18k, ca 5.7g / RING, guld 18k, ca 5,7g. _2496a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2496-itemimages/2496a_med.jpeg)
104
RING, gold 18k, ca 5.7g / RING, guld 18k, ca 5,7g.
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
![OSCAR HERNANDEZ SORIANO. oil on canvas, "Take me to the sea", signed / OSCAR HERNANDEZ SORIANO. olja på duk, "Ta mig till havet", signerad._2497a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2497-itemimages/2497a_med.jpeg)
343
OSCAR HERNANDEZ SORIANO. oil on canvas, "Take me to the sea", signed / OSCAR HERNANDEZ SORIANO. olja på duk, "Ta mig till havet", signerad.
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
![JOHAN LUNDGREN (1822–1895). Oil on panel, signed / JOHAN LUNDGREN (1822–1895). Olja på pannå, signerad._2498a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2498-itemimages/2498a_med.jpeg)
405
JOHAN LUNDGREN (1822–1895). Oil on panel, signed / JOHAN LUNDGREN (1822–1895). Olja på pannå, signerad.
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
![SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad_2499a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2499-itemimages/2499a_med.jpeg)
245
SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
![HÄNGE, ägg, förgyllt silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram._2488a_8db97fd8c2bed60_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2488-itemimages/2488a_8db97fd8c2bed60_med.jpeg)
2488
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
![SMARAGD 4,40 ct_2444a_8db94142f658965_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2444-itemimages/2444a_8db94142f658965_med.jpeg)
2444
SMARAGD 4,40 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
![SMARAGD 2,55 ct_2451a_8db973e26dc9875_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2451-itemimages/2451a_8db973e26dc9875_med.jpeg)
2451
SMARAGD 2,55 ct
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
![PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded XF45 by NGC_1926a_8db7c920951a542_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1926-itemimages/1926a_8db7c920951a542_med.jpeg)
1926
PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded XF45 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
![MORGAN DOLLAR 1884 $1 Silver graded VF Details by NGC_1925a_8db7c91e06ec832_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1925-itemimages/1925a_8db7c91e06ec832_med.jpeg)
1925
MORGAN DOLLAR 1884 $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
![MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC_1922a_8db7c913f9a2c88_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1922-itemimages/1922a_8db7c913f9a2c88_med.jpeg)
1922
MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
![MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded VF25 by NGC_1917a_8db7c8c1e5c782a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1917-itemimages/1917a_8db7c8c1e5c782a_med.jpeg)
1917
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded VF25 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
![MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded XF Details by NGC_1916a_8db7c8b9ee97419_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1916-itemimages/1916a_8db7c8b9ee97419_med.jpeg)
1916
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
![MORGAN DOLLAR 1882-O $1 Silver graded XF Details by NGC_1914a_8db7c8b40b97930_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1914-itemimages/1914a_8db7c8b40b97930_med.jpeg)
1914
MORGAN DOLLAR 1882-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
![PEACE DOLLAR 1922 $1 Silver graded AU58 by NGC_1912a_8db7c8adc49f751_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1912-itemimages/1912a_8db7c8adc49f751_med.jpeg)
1912
PEACE DOLLAR 1922 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
![MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU58 by NGC_1911a_8db7c7a7f1bb37e_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1911-itemimages/1911a_8db7c7a7f1bb37e_med.jpeg)
1911
MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
![PEACE DOLLAR 1922-S $1 Silver graded XF40 by NGC_1909a_8db7c78df2a073e_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1909-itemimages/1909a_8db7c78df2a073e_med.jpeg)
1909
PEACE DOLLAR 1922-S $1 Silver graded XF40 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
![MORGAN DOLLAR 1884-O $1 Silver graded VG Details by NGC_1908a_8db7c7899f43d2b_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1908-itemimages/1908a_8db7c7899f43d2b_med.jpeg)
1908
MORGAN DOLLAR 1884-O $1 Silver graded VG Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
![MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC_1904a_8db7c77129d71ca_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1904-itemimages/1904a_8db7c77129d71ca_med.jpeg)
1904
MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
![MORGAN DOLLAR 1883-S $1 Silver graded VF Details by NGC_1902d_8db7c76be1192ac_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1902-itemimages/1902d_8db7c76be1192ac_med.jpeg)
1902
MORGAN DOLLAR 1883-S $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
![PEACE DOLLAR 1934-S $1 Silver graded XF Details by NGC_1701a_8db796a9386d19f_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/1701-itemimages/1701a_8db796a9386d19f_med.jpeg)
1701
PEACE DOLLAR 1934-S $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
![MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC_2484a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2484-itemimages/2484a_med.jpeg)
1668
MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
![MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS61 by NGC_2485a_lg.jpeg](https://auktionisten.media.skeleton.bbys.io/2485-itemimages/2485a_med.jpeg)
1666
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS61 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
![](https://images.prismic.io/skeleton-auktionisten/6732e00c-4e39-43f4-930b-4b09ff1c01e3_Auktionisten_new+logo+frame.png?auto=compress,format)
Betala med
![](https://images.prismic.io/skeleton-auktionisten/761f81e7-1fa7-4635-b4f4-4999e2e77244_betala+med.png?auto=compress,format)
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.