Senast sålt
601
WALL SCONCE, 1900 centuary / VÄGGLAMPETT, 1800 tal
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
209
MOOSE HORN / ÄLGHORN, udda 12 taggare
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
241
INGELA PENJE, blandteknik/collage, signerad
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
38
Fille Fromén, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
205
GLOBE/JORDGLOB, omkring 1900 talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
996
MIRROR, rococo style, around the turn of the century 1900 / SPEGEL, stil rokoko, omkring sekelskiftet 1900
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
333
UNIDENTIFIED ARTIST. lithograph, numbered 19/30 and signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. litografi, numrerad 19/30 och signerad.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
342
JAN NALIWAJKO. oil on canvas, signed / JAN NALIWAJKO. olja på duk, signerad.
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
207
WILD BOAR SKIN / VILDSVINSFÄLL
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
993
BLACK OPAL, approx 12.70 ct / SVART OPAL, cirka 12,70 ct
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
991
SAPPHIRES, approx 2.45 ct / SAFIRER, cirka 2,45 ct
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
929
LANTERN, 2 pcs, marked "port" and "starboard", green and red light, 1900s / LYKTOR, 2st, marked "port" and "starboard" grönt och rött ljus, 1900 tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
890
BERTIL VALLIEN, bottle, glass, Artist Collection, marked 48137, Kosta Boda / BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Artist Collection, märkt 48137, Kosta Boda
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
424
STIG DAHLBERG, oil on panel, signed / STIG DAHLBERG, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
339
ORIENTAL CARPET, Kilim, 103x141 cm / ORIENTALISK MATTA, Kelim, 103x141 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 600 SEK
107
COLLIER/NECKLACE, odlade saltvattenspärlor, total vikt 28g
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
990
PENDANT, egg, gilded silver, white/brown enamel, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika / HÄNGE, ägg, förgyllt silver, vit/brun emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika.
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 7 500 SEK
239
KURT ULLBERGER, träsnitt, numrerad 114/360, signerad och daterad -78
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
338
ORIENTAL CARPET, kilim, 248 x 160 cm / ORIENTALISK MATTA, kelim, 248 x 160 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 600 SEK
105
PENDANT / HÄNGE 750, total vikt 6,1g
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
104
RING, gold 18k, ca 5.7g / RING, guld 18k, ca 5,7g.
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
343
OSCAR HERNANDEZ SORIANO. oil on canvas, "Take me to the sea", signed / OSCAR HERNANDEZ SORIANO. olja på duk, "Ta mig till havet", signerad.
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
405
JOHAN LUNDGREN (1822–1895). Oil on panel, signed / JOHAN LUNDGREN (1822–1895). Olja på pannå, signerad.
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
245
SIGRID WAHLSTRÖM DE ROUGEMONT, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
2488
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
2444
SMARAGD 4,40 ct
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
2451
SMARAGD 2,55 ct
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
1926
PEACE DOLLAR 1935-S $1 Silver graded XF45 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1925
MORGAN DOLLAR 1884 $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
1922
MORGAN DOLLAR 1921-S $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1917
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded VF25 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
1916
MORGAN DOLLAR 1885-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1914
MORGAN DOLLAR 1882-O $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1912
PEACE DOLLAR 1922 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
1911
MORGAN DOLLAR 1879 $1 Silver graded AU58 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
1909
PEACE DOLLAR 1922-S $1 Silver graded XF40 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
1908
MORGAN DOLLAR 1884-O $1 Silver graded VG Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
1904
MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering750 - 1 000 SEK
1902
MORGAN DOLLAR 1883-S $1 Silver graded VF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering650 - 800 SEK
1701
PEACE DOLLAR 1934-S $1 Silver graded XF Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
1668
MORGAN DOLLAR 1921-D $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1666
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS61 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1664
MORGAN DOLLAR 1889 $1 Silver graded UNC Details by NGC
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
1669
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS61 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1667
MORGAN DOLLAR 1881-O $1 Silver graded AU Details by NGC
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1899
MORGAN DOLLAR 1885 $1 Silver graded AU55 by NGC
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
1672
MORGAN DOLLAR 1921 $1 Silver graded MS62 by NGC
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1090
BROSCHER, 5st, silver och odlade pärlor, total vikt 21,5g
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Betala med
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.