VAS, färgad glasmassa, Arthur Percy, Gullaskruf_1353a_8db6e5bf9f4a660_lg.jpeg
1353
VAS, färgad glasmassa, Arthur Percy, Gullaskruf
Slutpris500 SEK
Värdering750 - 1 000 SEK
TAKLAMPA, metall o glas, omkring 1900 talets mitt_1346a_8db6d868a41da71_lg.jpeg
1346
TAKLAMPA, metall o glas, omkring 1900 talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
DOCKSERVIS, 11 delar, Stig Lindberg, "Pyret", Gustavsberg._1334a_8db6ce56274f3ed_lg.jpeg
1334
DOCKSERVIS, 11 delar, Stig Lindberg, "Pyret", Gustavsberg.
Slutpris550 SEK
Värdering300 - 300 SEK
STIG LINDBERG. Vas, "Domino", Gustavsberg._1333a_8db6ce4a1fbfc72_lg.jpeg
1333
STIG LINDBERG. Vas, "Domino", Gustavsberg.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
STIG LINDBERG, parvaser, "Domino", Gustavsberg._1332a_8db6ce4155b5840_lg.jpeg
1332
STIG LINDBERG, parvaser, "Domino", Gustavsberg.
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
DELAR AV SERVIS, 19st, porslin, Ostindia, Rörstrand_1329a_8db70bb3ed485d0_lg.jpeg
1329
DELAR AV SERVIS, 19st, porslin, Ostindia, Rörstrand
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
BOARDS / PLANS, 6 pcs, around the middle of the 20th century / PLANSCHER, 6st, omkring 1900 talets mitt_1495a_lg.jpeg
404
BOARDS / PLANS, 6 pcs, around the middle of the 20th century / PLANSCHER, 6st, omkring 1900 talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 300 SEK
MORGAN DOLLARs, 3 pcs, 1882, 1886, 1896 AU Details_1504a_lg.jpeg
363
MORGAN DOLLARs, 3 pcs, 1882, 1886, 1896 AU Details
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
PIPES, 7 pcs, various brands, 1900s / PIPOR, 7st, olika märken 1900 tal_1427a_lg.jpeg
889
PIPES, 7 pcs, various brands, 1900s / PIPOR, 7st, olika märken 1900 tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
FIGURINE, glass, Cat, Murano, 2000s / FIGURIN, glas, Katt, Murano, 2000 tal_1429a_lg.jpeg
922
FIGURINE, glass, Cat, Murano, 2000s / FIGURIN, glas, Katt, Murano, 2000 tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 500 SEK
COLLECTION BOOKS, 5 pcs / SAMLING BÖCKER, 5st, bl.a Rip van Winkle_1375a_lg.jpeg
400
COLLECTION BOOKS, 5 pcs / SAMLING BÖCKER, 5st, bl.a Rip van Winkle
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SÅSSNIPA, silver, signerad Olle Ols, Hägersten, Stockholm, total 391g, 2009_1470a_lg.jpeg
636
SÅSSNIPA, silver, signerad Olle Ols, Hägersten, Stockholm, total 391g, 2009
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
SKÅLAR, 3st, 1930 tal_1473a_lg.jpeg
31
SKÅLAR, 3st, 1930 tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 600 SEK
SKÅLAR, 3st, bl.a Fuga, Orrefors_1458a_lg.jpeg
29
SKÅLAR, 3st, bl.a Fuga, Orrefors
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
LISA LARSON. figurin, stengods " Amalia " Gustavsberg_1330a_8db6cde32bcad98_lg.jpeg
1330
LISA LARSON. figurin, stengods " Amalia " Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
UNIDENTIFIED ARTIST, oil on canvas, "The trent near Kings Mills", signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, "The trent near Kings Mills", signerad_1383a_lg.jpeg
980
UNIDENTIFIED ARTIST, oil on canvas, "The trent near Kings Mills", signed / OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, "The trent near Kings Mills", signerad
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
CANDLESTICK for 7 candles in brass, Lars Holmström for Värmland handicrafts 1950s / LJUSSTAKE för 7 ljus i mässing, Lars Holmström för Värmlands hemslöjd 1950-tal_1386a_lg.jpeg
714
CANDLESTICK for 7 candles in brass, Lars Holmström for Värmland handicrafts 1950s / LJUSSTAKE för 7 ljus i mässing, Lars Holmström för Värmlands hemslöjd 1950-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
SÄNGBORD, lackfärg, Kina, 1900 tal_1312a_lg.jpeg
474
SÄNGBORD, lackfärg, Kina, 1900 tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 300 SEK
EMERALD, 4.50 ct / SMARAGD, 4,50ct._1310a_lg.jpeg
112
EMERALD, 4.50 ct / SMARAGD, 4,50ct.
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
EMERALD 3.90 ct / SMARAGD,  3,90ct._1316a_lg.jpeg
114
EMERALD 3.90 ct / SMARAGD, 3,90ct.
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 500 - 2 500 SEK
EMERALD 3.95 ct / SMARAGD, cirka 3,95ct._1323a_lg.jpeg
111
EMERALD 3.95 ct / SMARAGD, cirka 3,95ct.
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 500 - 2 500 SEK
BÄNK, solid trä, 1900 tal_1186a_8db63780ca5f9a5_lg.jpeg
1186
BÄNK, solid trä, 1900 tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Universal Geneve Automatic Watch 14K gold filled / Universal Geneve Automatic Watch 14K guldfylld_1277a_lg.jpeg
632
Universal Geneve Automatic Watch 14K gold filled / Universal Geneve Automatic Watch 14K guldfylld
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
UMBRELLA STAND, brass, 1900s / PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900 tal_1279a_lg.jpeg
893
UMBRELLA STAND, brass, 1900s / PARAPLYSTÄLL, mässing, 1900 tal
Slutpris500 SEK
Värdering750 - 1 000 SEK
DECORATIVE SCRAP METAL, motorcycle, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal_1280a_lg.jpeg
87
DECORATIVE SCRAP METAL, motorcycle, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
DECORATIVE SCRAP METAL, motorcycle, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal_1282a_lg.jpeg
88
Slutpris1 250 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
DECORATIVE SCRAP METAL, motorbike,1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal_1283a_lg.jpeg
98
DECORATIVE SCRAP METAL, motorbike,1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
DECORATIVE SCRAP METAL, motorcycle, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal_1286a_lg.jpeg
90
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
EMPORIO ARMANI, Classic Chronograph, 43 mm, Black Dial, Steel Men's Watch, Ref. AR2434_1294a_lg.jpeg
625
EMPORIO ARMANI, Classic Chronograph, 43 mm, Black Dial, Steel Men's Watch, Ref. AR2434
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
STIG LINDBERG, 21 delar av servis,  "Näckros", Gustavsberg_1062a_8db60ebfb8ba6ea_lg.jpeg
1062
STIG LINDBERG, 21 delar av servis, "Näckros", Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SERVIS, 23 delar, Margareta, Gustavsberg_1061a_8db60eaf6fd0598_lg.jpeg
1061
SERVIS, 23 delar, Margareta, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
DECORATIVE SCRAP METAL, four wheeler, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, fyrhjuling, 1900 tal_1261a_lg.jpeg
85
DECORATIVE SCRAP METAL, four wheeler, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, fyrhjuling, 1900 tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
 DECORATIVE SCRAP METAL, motorbike, 1900s  / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal_1270a_lg.jpeg
82
DECORATIVE SCRAP METAL, motorbike, 1900s / DEKORATIVT METALLSKROT, motorcykel, 1900 tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
SHIP COMPASS, numbered 21054, AB Lyth, Stockholm, 1900s / SKEPPSKOMPASS, numrerad 21054, AB Lyth, Stockholm, 1900 tal_1244a_lg.jpeg
803
SHIP COMPASS, numbered 21054, AB Lyth, Stockholm, 1900s / SKEPPSKOMPASS, numrerad 21054, AB Lyth, Stockholm, 1900 tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
ROOSTER, glass, probably Murano, Italy, 1900s / TUPP, glas, troligen Murano, Italien, 1900 tal_1241a_lg.jpeg
834
ROOSTER, glass, probably Murano, Italy, 1900s / TUPP, glas, troligen Murano, Italien, 1900 tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
US MORGAN DOLLAR 1891, silver, graded by NGC to AU 55_1215a_lg.jpeg
378
US MORGAN DOLLAR 1891, silver, graded by NGC to AU 55
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
US Morgan Dollar 1878 8TF, Silver, Rare Coin, Eagle with Eight Tail Feathers and Embossing Variation_1209a_lg.jpeg
380
US Morgan Dollar 1878 8TF, Silver, Rare Coin, Eagle with Eight Tail Feathers and Embossing Variation
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 3 200 SEK
HILDING LINNQVIST, lithograph, numbered 66/300, signed / HILDING LINNQVIST, litografi, numrerad 66/300, signerad_1069a_8db61187ff16dce_lg.jpeg
1069
HILDING LINNQVIST, lithograph, numbered 66/300, signed / HILDING LINNQVIST, litografi, numrerad 66/300, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 - 1 000 SEK
VASE by Gunnar Nylund, vase with handle / GUNNAR NYLUND, vas med hänkel_1140a_lg.jpeg
399
VASE by Gunnar Nylund, vase with handle / GUNNAR NYLUND, vas med hänkel
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 800 SEK
RING, white gold 14k, diamonds 0.82 tcw, diamond 0.72 ct, quality SI1 / RING, vitguld 14k, diamanter 0,82 tcw, diamant 0,72 ct, kvalitet SI1_584a_lg.jpeg
175
RING, white gold 14k, diamonds 0.82 tcw, diamond 0.72 ct, quality SI1 / RING, vitguld 14k, diamanter 0,82 tcw, diamant 0,72 ct, kvalitet SI1
Slutpris10 000 SEK
Värdering45 000 - 50 000 SEK
GRÄDDSNIPA, silver, total 164g, 1877_1032a_lg.jpeg
634
GRÄDDSNIPA, silver, total 164g, 1877
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 600 SEK
AGATE, about 6.5g / AGAT, cirka 6,5g._1100a_lg.jpeg
336
AGATE, about 6.5g / AGAT, cirka 6,5g.
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
MORGAN DOLLAR 1885 O, XF Details_1095a_lg.jpeg
365
MORGAN DOLLAR 1885 O, XF Details
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
MORGAN DOLLARs , 2 pcs, 1884, 1921, UNC details_1092a_lg.jpeg
364
MORGAN DOLLARs , 2 pcs, 1884, 1921, UNC details
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
FELIX HATZ, oil on canvas, signed / FELIX HATZ, olja på duk, signerad_1006a_lg.jpeg
606
FELIX HATZ, oil on canvas, signed / FELIX HATZ, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 800 SEK
LISA LARSON. Figurines, 2 pcs, glazed stoneware, "Isbjörn", from the series Skansen, Gustavsberg / LISA LARSON. Figuriner, 2st, glaserat stengods, "Isbjörn", ur serien Skansen, Gustavsberg_920a_8db5c70992fd561_lg.jpeg
920
LISA LARSON. Figurines, 2 pcs, glazed stoneware, "Isbjörn", from the series Skansen, Gustavsberg / LISA LARSON. Figuriner, 2st, glaserat stengods, "Isbjörn", ur serien Skansen, Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, barrel, signed, Rörstrand / CARL HARRY STÅLHANE, fat, signerad, Rörstrand_711b_8db55fa468203d3_lg.jpeg
711
CARL HARRY STÅLHANE, barrel, signed, Rörstrand / CARL HARRY STÅLHANE, fat, signerad, Rörstrand
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
AKE ROLFSTADIUS. oil on canvas, signed / ÅKE ROLFSTADIUS. olja på duk, signerad_348a_8db4284d5ca3fbe_lg.jpeg
348
AKE ROLFSTADIUS. oil on canvas, signed / ÅKE ROLFSTADIUS. olja på duk, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK